Wpis z mikrobloga

  • 3
Wiem że jest tu wielu Mirków grajków na #mirkoshredwars którzy będą w stanie pomóc mi na start.

Ostatni raz gitarę trzymałem jakoś 15lat temu ale ostatnio marudziłem żonie że chciałbym się znów nauczyć grać. A ta wzięła i kupiła mi gitarę...

Także potrzebuję pomocy w kilku kwestiach:

1. Piecyk / combo do gitary. Znalazłem w swoim rodzinnym domu na strychu swój bardzo stary sprzęt pic.rel. no ale do takiej gitary jaką dostanę w piątek potrzebuję czegoś lepszego zdecydowanie. BARDZO proszę o sugestie. Heavy rock / metal.

Gitara: Sterling Music Man MAJ 100

2. Stroik. Jaki najlepszy? Taki co się zapina na główkę? Jakiś konkretny model / producent?

3. Kiedyś podchodziłem do tego bardzo łopatologicznie podobał mi się jakiś riff czy solo to szukałem tabów i tyle. Teraz chciałbym podejść do tego zgodnie ze szkołą i szukam jakiś godnych polecenia materiałów do nauki. Książki / filmy / kanały na YT (może być po ang.)

Z góry dziękuję za pomoc!

#gitara #gitaraelektryczna #naukagrynagitarze
Barto - Wiem że jest tu wielu Mirków grajków na #mirkoshredwars którzy będą w stanie ...

źródło: comment_1652341644yAhN8dD05E7JWZPhSYsCy2.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Barto_: słuchaj, jeśli chcesz w miarę tanią i przystępną opcję, jeśli chodzi o piec do "wzywanie szatana na gitarze" (i mirki potwierdzą, że jest spoko), to znam kogoś, kto ma head Peaveya XXL na sprzedaż. Jak dobrze się pogada, to i kolumna (Harley Benton na Celestionach) się znajdzie.

Co do stroika - do elektryka to już lepiej kupić podłogowy, tak mi się zdaje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Barto_: stroik bierz z telefonu, są okej pod względem dokładności, jak nie to sprawdź sobie stroiki od daddario.
Piecyk - HB tube 15/ to co wyżej Ci napisał, jakąś paka HB na celestionach, bo są tanie i bardzo dobte i jakiś head. Na olxie widziałem ostatnio sporo celestionow vintage na pace Harley benton.
Jeśli chciałbyś coś uniwersalnego to Boss katana
  • Odpowiedz
@Barto_: Qwa, paki, hedy, podlogowe stroiki :D
Jak sie po prostu zapaliłeś i chcesz zobaczyć czy Ci podejdzie to kup sobie jakieś tanie combo od Blackstara i powinno dobrze harczeć.

A stroik to sobie ściągnij na telefon :P
  • Odpowiedz
@Barto_: aplikacja guitartuna do strojenia robi robotę

piecyk to zależy co chcesz grać
ja do heavy metalu jako opcję budżetową bardzo sobie chwalę behringera
https://allegro.pl/oferta/behringer-ha-20r-combo-gitarowe-20w-11077680663
w warunkach domowych wykorzystuję jakieś 20% możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do kanałów na yt, jest ich od groma i musisz zwyczajnie próbować, kto ci podejdzie najbardziej, bo ile osób tyle sposobów

ja np. z kanałów yt nie jestem w stanie
  • Odpowiedz
@Barto_: Wlasnie to mialem polecać, sam mam katanę tylko AIR i bardzo fajne brzmienia można na nich ukręcać, do ćwiczeń zdecydowanie wystaczy. Co do stroika - taki przypinany na główke za 30zl starczy bez problemu, a z tego co pamiętam to i w katanie powinien jakiś być wbudowany.
Szkoda wydawać kase jeżeli nie jesteś pewien, czy podłapiesz temat czy nie ;) - ten sprzęt zawsze można sprzedać za troche mniej i
  • Odpowiedz
@Barto_: A co do kursów to wszyscy tu polecają justinguitar, a ja ze swojej strony zaproponuję truefire.com, tylko z zakupem rocznego abo poczekaj na jakiś blackfirday, czy inne promo. Mają jakiś czas darmowy - chyba 14 dni, jeśli będziesz pamiętał żeby anulować subskrypcje.
Tam są fajne wieloetapowe kursy od prawie zera np do bluesa, czy hard rocka i bardziej zaawansowany stuff od "gwiazd rocka" ;) https://truefire.com/educators
  • Odpowiedz
@Barto_: Dzisiaj nie trzeba już mieć wzmacniacza w domu, poziom symulacji stoi na tak wysokim poziomie, że to zbędny mebel. Ja od kiedy to mam praktycznie nie włączam "żywego" wzmacniacza. Szkoda lamp + fizyki nie oszukasz, w tym sensie, że żeby to zaczęło "grać", głośnik musi dostać watów czym #!$%@? domowników i sąsiadów jeśli posiadasz. Sim brzmi dobrze na każdej głośności ( ͡° ͜ʖ ͡°) a te
  • Odpowiedz
@dtkb: z symulacjami się wszystko zgadza, ale na samą myśl że żeby pograć muszę włączyć komputer, potem włączyć Reapera/dedykowany program do symulacji, potem podłączyć gitarę do interfejsu to mi się odechciewa.
Piec ma tę przewagę że włączasz, podłączasz jeden kabel i grasz.
  • Odpowiedz
oczywiście wszystko zależy od konkretnego setupu. Jeśli miałbym szybkiego kompa oraz wszystko na co dzień podłączone, to pewnie nie byłoby problemu (zresztą sam doświadczyłem tego o czym piszę, tylko na innym instrumencie; odkąd mam "stacjonarny" setup, to zabieram się do ćwiczeń z dużo większą przyjemnością i w praktyce gram 2-3x dłużej)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Henryhenry: to ja zdecydowanie nie, mam wszystko pod ręką, a jak sobie ogarniesz gotowe projekty w DAWie to 2 kliknięcia i nic nie musisz robić. Przerabiałem ćwiczenie w stylu podklad na sluchawkach i grający obok wzmak i tu tez zdecydowanie wygrywa robienie wszystkiego na komputerze, nie wspominając o tym, że jak masz jakiś ciekawy pomysł to od razu go nagrywasz "jak trzeba", a nie jak wczesniej w moim wypadku wzmak +
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Barto_: tak, choc jak masz Windowsa wszystko jest możliwe, ale do złego nie bede kierował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz