Wpis z mikrobloga

Hej, mógłby ktoś mi pomóc w wyborze rozmiaru #rower z #decathlon #riverside 500? Głowię się między rozmiarem M a L, mam 185 cm wrostu, i tak 85 w przekroku. Według decathlonu odpowiedni rozmiar ramy to L, ale jeździłem dzisiaj Mką i Lką w sklepie i nie wiem co wybrać, na L czuję, że jestem trochę za bardzo wyciągnięty, ale czy powinienem tak czuć? Ktoś te rozmiary słabo tam dobiera do wzrostu, bo moja dziewczyna, która ma 178 cm miała M z tego samego modelu, ale jej drętwiały ręce i plecy bolały, a teraz na S jest spoko. Czy powinienem wziąć L i zmieniać mostek na ruchomy i wtedy jakąś poprawę odczuję, czy lepiej wziąć M i no nie wiem co wtedy:D Boję się, że na L będę cierpiał po zrobieniu 30 km, a na M w mieście czy coś. Ktoś o podobnym wzroście może się podzielić swoimi doświadczeniami z tym rowerem? Dzięki!
#kiciochpyta
  • 7
@bisqik: możesz jeszcze podnieść kierownicę o jeden oring, może to by pomogło. Zawsze też w późniejszym czasie możesz wymienić kierownicę na miejską. Wydaję mi sie ze L będzie lepiej dla osoby o takim wzroście, sam mam 2cm mniej i na M od razu czułem się niekomfortowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak popatrzyłem na wymiary i geometrię w tym Riversidzie i w Treku czy Canyonie to wyszło, że ja mam taką L w Treku i Canyonie, ale one mają takie wymiary ramy jak Mka w decathlonie, a takie wymiary jak L w deca to mają XL w tych dwóch. Nie chcę się wyciągać na rowerze i wziąłem M :)