Wpis z mikrobloga

#pracait #programowanie #devops

Dobra biorę 5zł od każdej drużyny i was spytam co lepsze waszym zdaniem w kwestii rozwoju:

devopsowanie czy developerka, mam w sumie teraz taką sytuacje, że mam do wyboru 2 oferty i się zastanawiam po prostu, tak czytałem legendarne #sprintyjacka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozkmina bierze się z tego, że wybór jest za duży trochę szczerze mówiąc i po prostu nie wiem co wybrać. Devops wydaje się dość ciekawy lubię sobie poskryptować czy coś, ale mam trochę problem z tym tzw yaml programmingiem i nie wiem czy to zniosę na dłuższą metę, jest tego trochę jak się ma doczynienia z k8s i ansible, a podejrzewam, że jak się konfiguruje i stawia chmury to też pewnie wygląda to podobnie.

Co do deweloperki to w sumie nie wiem czy mi się tutaj coś aż tak nie podoba poza tym, że teraz siedzę w Pythonowym projekcie w którym jest dużo syfu i jak się projekt rozwinął do takich rozmiarów to naprawdę ciężko się nawet refactoruje czy zarządza tym kodem jak team nie trzymał się wcześniej dobrych praktyk. Tu bardziej kminka, żeby przeskoczyć sobie na inną technologię java albo dotnet.

No obecnie mam duży problem, żeby coś wybrać, bo obydwie ścieżki mają trochę gówna i fajnych rzeczy, pytanie co tutaj przeważy i dlatego chciałem kogoś bardziej doświadczonego o jakieś ewentualne przemyślenia, które być może pomogą mi podjąć decyzje. Pewnie po jednej czy drugiej stronie trawa wydaje się bardziej zielona dlatego chciałbym wysłuchać o ewentualnych plusach i minusach waszym zdaniem :P
  • 9
@Need: idź w to co Cię bardziej kręci po prostu, a to jak będzie wyglądać kod, Twoja praca itp. moocno zależy od tego w jakiej jesteś firmie i w jakim zespole.