Wpis z mikrobloga

@Krislord: No właśnie czy aby na pewno tak od razu wprost? Przecież masa "przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków" polega na niczym innym niż rozsiąkaniu ścieków do gruntu ze zbieraniem frakcji gęstej i tylko gęste się odpompowuje np. 2 razy na rok.
@xaliemorph: Jak wyżej wody gruntowe kolejna sprawa to działanie mikroorganizmów no chyba że chcesz siarczki metan i inne w kupie gó...a pod nogami jak to wpłynie na wytrzymałość chodników wykutych w danym typie skał po 30-100 latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xaliemorph: Dodaj to tego cząstki na milion w danym tworze geologicznym oraz relacje na to co wyżej ... jak bym zupy z rtęci arsenu i niklu nie chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przy dobrych wiatrach to byś i amalgamaty miał a co robi rtęć z glinem to też ciekawy temat no i wielki finał
Przemysłowo kwas siarkowy otrzymywany jest metodą kontaktową poprzez utlenienie dwutlenku siarki, który pochodzi
@Salomonthekrol: Ale wody gruntowe są płycej niż kopalnia.

@BLEBLEBLEX1: Pytanie jest właśnie po to by udowodnić dlaczego rozwiązanie jest błędne. To ta sama zasada że niby wszyscy wiedzą że Ziemia jest okrągła ale jednak warto sobie od czasu do czasu zadać pytanie czy Ziemia jest płaska i jeśli nie to co tego dowodzi.
Pytanie z cyklu "Dlaczego niebo jest niebieskie?" które wcale nie jest takie głupie.


@xaliemorph: Chyba jednak jest. Wyrobiska w nieczynnych kopalniach są już zwykle zalane wodami gruntowymi. Czynne kopalnie są na bieżąco odwadniane - po wyłączeniu pomp natura robi swoje i woda wypełnia wszystkie pustki. Wyjątek stanowią kopalnie położone w sąsiedztwie innych czynnych zakładów - tutaj odwadnianie prowadzi się nawet po zaprzestaniu wydobycia, by chronić przed zalaniem wyrobiska sąsiednich kopalń. Polecam
@peter_pan: Ale jak woda wlewa się niezbyt szczelnego szamba to w zasadzie jego zawartość nie wnika do gleby, bo ciśnienie w gruncie jest większe a samo szambo działa jak studnia chłonna.

Po drugie wody kopalnianie to NIE są wody gruntowe. To często również są w pewnym znaczeniu ścieki poprzez bardzo wysoką mineralizację, także obecnością niepożądanych metali ciężkich. Pochodzą z innych warstw. Inna kwestia i tu zasadna to zanieczyszczenie wód głębinowych ale
EDIT: Studnia powiedzmy zbiorcza a napewno nie chłonna. Bo chłonna wchłania wodę w grunt. Ale żesz głupotę napisałem ... Myślałem o jednym, pisałem o czym innym ()