Wpis z mikrobloga

Ducato 2.0 JTD 115KM rocznik 2013 (taki lift w sumie)

Cześć,

auto nagle przestało odpalać. Rano wszystko normalnie, po kilku godzinach już nie odpalił. Na desce wyświetla "sprawdzić świece żarowe". Błędy odczytane, to p0671, p0672, p0673, p0674 czyli wszystkie 4 świece żarowe niesprawne. W to, że wszystkie 4 padły i to tak nagle niezbyt wierzę. Przy temperaturach koło zera faktycznie palił tak sobie; jak był ciepły to palił idealnie.
Gdzie w tym silniku znajduje się centralka świec żarowych, bo nigdzie jej nie widzę. Ma ktoś jakieś podpowiedzi? Z wierzchu nic nie widać

Nie mam niestety do niego manuala serwisowego (może jakaś dobra dusza podzieli się częścią). Jakby ktoś miał schemat elektryczny, to też byłby bardzo pomocny.

#mechanikasamochodowa #ducato
  • 12
@TomekOrl: przy takich temperaturach te świece to mogą mu być co najwyżej potrzebne do ustabilizowania składu mieszanki na nierozgrzanym silniku także tutaj bym nie szukał przyczyny, poza tym od modułu świec jest osobny błąd
na plaka odpala czy chodzi tylko jak psikasz?
wątpie żeby komp odcinał rozrusznik z powodu awarii swiec. Sprawdź przewody plusowe, masowe ewentualnie podmień aku.

@PlytaGnojowa: właśnie jestem w trakcie sprawdzania. Plusowe zdrowej, ale masowa plecionka buda - silnik wygląda bardzo słabo. Przy okazji urwałem śrubę, która ją dokręcała. Jestem w trakcie rozwiercania otworu i muszę dorobić nowy kabel masowy.

wyczyść dobrze połączenia masowe miedzy skrzynią a nadwoziem i miedzy akumulatorem a nadwoziem, bo lubi tam śniedzieć

@bubel119: tak
@PlytaGnojowa: @bubel119:
Mieliście rację koledzy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wywaliłem oryginalny kabel masowy (silnik - buda), plecionka była w kiepskim stanie. W lokalnej hurtowni elektrycznej dorobili mi kabel 35mm2 z końcówkami oczkowymi i odpala jak złoto. Dołożyłem od siebie jeszcze jedną masę 25mm2.