Wpis z mikrobloga

Np data ważności kart kredytowych jest tak zapisana.


@Pierorzek: tam masz mm/yy to po prostu również amerykański format ale pomijający dzień a to że niejednoznaczne i może się mylić z mm/dd to nikogo tam nie interesuje xD
@gatineau: jakiesz było moje zdziwienie że w polskim Excel są kropki a nie / Bez kitu tłumaczyłem coś kumplowi a on mnie przekonywał że są kropki i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W UK też są / w dacie tylko miesiąc jest po normalnej stronie
@NdFeB: za to że excel nie używa domyślnie formatów ISO amerykanie powinni być sądzeni w Hadze, zbrodnia przeciw ludzkości.

A za to że automatycznie zmienia locale zamiast już od biedy zahardkodować amerykańskie powinna być od razu szubienica bez procesu xD

W UK też są / w dacie tylko miesiąc jest po normalnej stronie


ałć no to ładnie, czyli jednak 2/1 może oznaczać cokolwiek? Dziękuje panowie anglosasi, great job. Jak to się
@gatineau: OK, ale ma to jakiś spójny sens - u nich tak się zapisuje daty/ciągi numeryczne (nie wiem jak to nazwać). W moim przypadku taki zapis daty + plik wygenerowany w jednym z darmowych pakietów biurowych = rzeźnia. Ostatnio okazało się, że Excel nie potrafił poradzić sobie z sumami częściowymi w pliku z Libre Office. Błędnie sumował i po filtrowaniu wychodziły różne wyniki. XDDD Chwilę mi zajęło zanim to zauważyłem, ale