Wpis z mikrobloga

Szukam roweru dla różowej do jazdy po mieście (plus wiadomo, żeby się nie połamał po wjeździe na ubitą ścieżkę). Przez jazdę po mieście mam też na względzie łatwość wnoszenia roweru po wszelkiego rodzaju schodach, dlatego też powinien być dość lekki.

Sam mam Fuji Feather, który jest bardzo fajny i przy wadze w okolicach 10kg i dodatkowym uchwycie do wnoszenia jest idealny dla mnie, ale to single speed na bazie ramy torowej, a różowej potrzeba czegoś z przerzutkami oraz bardziej wyprostowaną pozycją. Z kolei rowery na których się siedzi jak na krześle takie jak holenderskie czy nawet turystyczne to ciężkie krowy, a tutaj przydałby się lekki śmigacz. Już byłem prawie zdecydowany żeby przetestować któregoś szosowego/gravelowego Tribana z Decathlonu (dobra cena/jakość, lekki i ponoć dość wyprostowana pozycja jak na szosę), ale z powodów wojennych zacząłem myśleć o innych producentach.

Budżet: fajnie byłoby się zamknąć w okolicach 4-5k. Nawet jeśli nie macie propozycji konkretnych modeli to mogą być producenci którzy dobrze wychodzą właśnie w kategorii cena/jakość, nie lecą w kulki z gwarancją itp.

#rower
  • 2