Wpis z mikrobloga

@AdultEducation2: Ostatnio będąc u rodziców zauważyłem w TV jakąś konferencję "Covid dalej poważnym problemem" i tak sobie pomyślałem "ło pandemia, panie kiedy to było" xDDD. Nie wiem co śmieszniejsze - to, że tak szybko puściliśmy tą pandemię w niepamięć, czy to, że niektóre media wierzą, iż ktoś się tego szczekania dalej boi xD. Ludzie szybko zapominają stąd to "pamiętacie?".
@krajobraz: pisałem też, że USA będzie grało na wykończenie Rosji.

mam nadzieję, że Duda zrobi ładne przemówienie z okazji Krawej Niedzieli i Zbrodni Wołyńskiej, bo to skandal, że ta sprawa jest nadal uciszana. prawda nas wyzwoli jak to mówią. bezmyślny serwilizm czas ukrócić.
No dziwne, żebyście kua nie pamiętali, skoro to było raptem 2.5 miesiąca temu, a pier***cie, jakby to się dawno skończyło i wnukom przekazywali swoje "przeżycia" xDDD


@AdultEducation2: Ludzie wspominają, bo te 2,5 miesiąca temu był zupełnie inny klimat, nastroje, odczucia. Większość myślała, że Ukraina zostanie zmieciona przez, hehe, drugą armię świata. A dziś jest zupełnie inaczej. Sprawy obróciły się naprawdę mega szybko i niektórzy nadal są w szoku, jak
Ludzie wspominają najbardziej #!$%@? dzień życia i emocje z nim związane, a wykopek zamiast przejść obok to się zesra xdddddd


@HaczuPikczu: xDDDDDDDDDDD Dzień jak co dzień. Codziennie na świecie gdzieś się tłuką, a na Ukrainie to nawet od 2014, ale dzieciaczki z wykopu mówią, że najbardziej #!$%@? dzień, bo wojna z donbaskich wypiździejowic przeniosła się bardziej na zachód xD
@rolnik_wykopowy no tak dzień jak co dzień xdd konflikt w sąsiednim państwie ogarnął niemal cały jego teren, wybuchy rakietowe widać z terytorium Polski, 3 miliony sąsiadów uciekło do nas, gospodarka światowa #!$%@?, w perspektywie największy kryzys energetyczny mojego życia, cały świat się mobilizuje, Ukraina dostaje potężne wsparcie militarne.
Randomowy wykopek: dzień jak co dzień xdddddd
@rolnik_wykopowy w mojej miejscowości i okolicznych wsiach mnóstwo Ukraińców. Powiat limanowski jakby co.
Oczywiście że mogliby mieć #!$%@? na wojnę w jakimś kraju europejskim, ale mimo to, wiele krajów poza Europą i Stanami przyłącza się do sankcji. I tak, jakby jakas wojna wybuchła w Afryce lub Azji, to pewnie Polska miałaby #!$%@?, ale obecne dzieje się to bezpośrednio za naszą granicą i nie tylko w odległym Donbasie ale nawet w rejonie Lwowa.
@AdultEducation2 początek wojny to kolejny krok po którym nic już nie będzie takie jak kiedyś. Tak samo jak że srovidem czy np atakami na WTC. Są wydarzenia w dziejach ludzkości po których świat się zmienia nieodwracalnie.
@HaczuPikczu: Wyobraź sobie, że ja mieszkam jeszcze w granicach Krakowa i gdyby nie to, że czasami jeżdżę do miasta, to nie spotkałbym żadnego samochodu na ukraińskich blachach, bo większość uchodźców trzyma się bliższego lub dalszego centrum miasta.
Tak, dużo krajów przyłącza się do jakichś sankcji, ale są to jednak bardziej symboliczne sankcje w porównaniu do UE i na pewno te kraje szybko wrócą do rozmów z Rosją, skoro nawet takie Niemcy
@rolnik_wykopowy no spoko. Ruski u naszego sąsiada zrównali z ziemią pół milionowe miasto, dokonując w nim ludobójstwa. Zrobili tam to, co Niemcy z Warszawa w 45. ale nadal dzień jak co dzień, bo ziomek w Krakowie siedzi sobie bezpiecznie, więc ludzie nie mają prawa powiedzieć, że 24 luty był najbardziej #!$%@? dniem ich życia. Dla mnie był, dla milionów ludzi, także w Polsce też. Szanuję to, że wydarzenia za naszą granicą Cię
Ruski u naszego sąsiada zrównali z ziemią pół milionowe miasto, dokonując w nim ludobójstw


@HaczuPikczu: W Afryce ostatnio znowu dokonano masakry, ale to nas nie obchodzi, bo to daleko, co nie mati? xD Jedyne z kogo się śmieje, to z bandy hipokrytów, którzy sobie wybierają za którym człowiekiem będziemy sobie płakać, a za którym nie.
Ja to pamiętam 2019 rok jeszcze przed pandemią i tą całą wojną. Wiecie jak wtedy było? #!$%@? to były czasy


@Rafaello91: a ja pamiętam 2015 bez wojny, pandemii i pisowskiego syfu u władzy, z ujemną inflacją. To były czasy
skoro to było raptem 2.5 miesiąca temu


@AdultEducation2: nie 2.5 miesiąca temu, tylko jak już to 8 lat temu.
No ale wspominać mogą, bo wojna ma duży wpływ na nasze szycie, dużo się przez te 8 lat zmieniło.
Z drugiej strony wielu sobie robi po prostu jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rolnik_wykopowy masz 13 lat że dopiero odkryłeś jak działa psychika człowieka? Codziennie na drogach umiera wiele osób. Która śmierć przeżyjesz bardziej? Romka z Gdańska czy kogoś, kogo znasz, lubisz? Będziesz płakać po Romku czy po członku rodziny lub znajomym? Tak, ludzie wybierają podświadomie za kim płaczą a za kim nie. Śmierć każdego człowieka to tragedia. Ale dla kogoś wieksza dla kogoś mniejsza. Za naszą granicą wybuchła wojna, jakiej moje pokolenie (mam 31
Nie śmiejesz się z hipokryzji.


@HaczuPikczu: Chłopie, może sobie zakrzywiać rzeczywistość, ale tak: śmieje się z hipokrytów takich jak ty. I sam przyznałeś, że ludzie sobie wybierają za kim będą płakać. Mam kolegę Ukraińca, który został, bo mu nie pozwolili wyjechać, a jego żona jest u mojej rodziny z dziećmi, gdzie normalnie pracowali przed wojną. Całe szczęście mieszka na zachodzie Ukrainy, gdzie jest w miarę spokojnie i życzę mu by wrócił
@Rafaello91:

Ja to pamiętam 2019 rok jeszcze przed pandemią i tą całą wojną. Wiecie jak wtedy było? #!$%@? to były czasy


Oj tak. Ja to pamiętam jak propan grzewczy był wtedy po 1,20, a ekogroszek po 700 PLN za tone. To były czasy :(

Tera propan jest po 3,35, a ekogroszek ostatnio teść kupił za 2700 tona.