Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi co się stało z cenami filmów? Fotografuję już z 6 lat i ostatnio miałam 2 letnią przerwę w kupowaniu nowych klisz. Kupiłam dziś nowy aparat i szukam na allegro filmów a tu zonk () Słyszałam coś że kodak się zamknął ale czy to oznacza koniec dla fotografii analogowej? Normalnie mnie zamurowało i czuję jakby jakaś epoka się zaczęła kończyć. Gdzie kupujecie jeszcze w jakiejś normalnej cenie filmy? Mój ulubiony kodak colorplus za 50zł.. Znalazłam jakiś Kodak Vision 3 50D cinestill za 27zl/36klatek, czy ktoś tym fotografuje i może polecić? #fotografiaanalogowa
  • 10
@DoIores: Musisz znaleźć wyspecjalizowany punkt, ECN2 to proces do kliszy filmowej wymagający usunięcia warstwy remjet przed wywołaniem. Wywołanie w zwykłej maszynie do C41 spowoduje zniszczenie całej chemii.
Powiedzcie mi co się stało z cenami filmów?


@DoIores: ceny filmów #!$%@?ło ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby fotografia analogowa przeżywa renesans ale nie u nas, do europy dociera coraz mniej materiału, wszystko wciąga zachód i azja niestety i oni mają lepsze ceny. Problem jest nie tylko z filmami ale i chemią do wołania, niedługo może być problem również z mokrym wołaniem/odbitkami i cenami w labach jak tak
@DoIores kicha jest z cenami ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie wiem jak z kodak color ale kodak gold 200 (36 klatek) jest często dostępny za okolo 8€ za rolkę lub okolo 21€ za 3 rolki (to jedne z lepszych cen w internecie jakie znalazłem, w sklepach gdzie czasem ten film jest dostępny) w fotoimpex.com lub retrocamera.be oba sklepy wysylaja do PL (chociaz tego nie testowałem).