Wpis z mikrobloga

@I-____-I: chińskie elektrony są mniejsze i więcej się ich mieści w power banku.
Przy naładowaniu w europie twój power bank mieści ich tylko 2000 zamiast 20000 i dlatego nie możesz naładować laptopa.

@I-____-I: wiesz w chińskich powerbankach to te liczby są:
-albo losowe
-albo dopisane o jedno zero za dużo
-pomiary były w innych jednostach robione
-ktoś za bardzo zaokrąglił wyniki pomiarów
-kiepskiej jakości ogniwa które już fabrycznie nie trzymają tyle energi ile powinny
-lub wszystkie z powyższych
@I-____-I: nie o to chodzi że z chin, bo racja dużo tam jest produkowane bo tanio ale chodzi o coś markowego co będzie trzymać poziom, a nie produkty firm takich jak: Manta, tracer, trust. Coś takiego jak zlinku moze i ładnie wygląda ale nie liczył bym na jakikolwiek poziom skoro producent nawet nie raczył nigdze podać marki produktu, znaczy jest ale to też marka o której nikt nie słyszał a na
@I-____-I: bo mAh to nie jest jednostką absolutną ilości prądu. To zależy od napięcia ładowania. Dla powerbankow podają pojemność przy 3,7V, także jak ładujesz 20V to jego pojemność wynosi 20000*3,7/20 = 3700mAh. Do tego dolicz sprawność ładowania która nie wynosi 100% bo dużo marnuje się w postaci ciepła.

Jeśli do tego laptop nie był zupełnie wyłączony to już w ogóle 30% wydaje się realne.
@zakopiak: no i na taką odpowiedź liczyłem. Czyli cwaniaczki podają 3.7V bo jedna cela li-ion tyle ma. No i faktycznie laptop podładował się o 30%, ale był pod normalnym obciążeniem z dodatkowym ekranem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@I-____-I: no to jeszcze poszła moc na użycie procka grafiki... A gdy laptop jest podłączony do źródła zasilania inaczej podchodzi do zarządzania energią, może to leci na maxa :) i fakt jest taki że pojemność jak pisał @zakopiak pojemność jest dla ogniw które mają max 4,2V a Ty wymagasz 20V od powerbank gdzieś dochodzi jeszcze strata na przetwornicy stepup
jego pojemność wynosi 20000*3,7/20 = 3700mAh

Jeśli do tego laptop nie był zupełnie wyłączony to już w ogóle 30% wydaje się realne.


@zakopiak: rozładowałem laptopa do 17% i podłączyłem na noc do powerbanka i naładował się w całości. Czyli wszystko jest jak być powinno.