Wpis z mikrobloga

@karnom: Mam pytanko do znawców JavaScript jako początkujący. Próbuję zautomatyzowac klikanie na stronie.
Odpalam komendę click() na buttonie. Na stronie pojawiają się nowe elementy - okienko 'wewnętrzne' - span, w nim form, a w nim div.
Jak mogę się odwołać do elementu, ktory pojawił się w tym nowym oknie?

#js #javascript #programowanie
  • 21
@karnom: Warto nauczyć się zadawać pytania. Na początek polecam dołączyć fragment kodu strony jak i Twojego kodu, nikt tu nie jest wróżbitą i szklana kula nic nie podpowiada :(
@Makurise: mam ID. Ale ten element pokazuje sie dopiero po uzyciu click(), ktory sam wywoluje. Wiec na etapie szukania elementu po ID zwraca mi null, bo jeszcze ten element nie istnieje w kodzie strony. Nie wiem czy jest jakis trigger ktory odpali mi z opoznieniem szukanie tego elementu po zaladowaniu sie tego nowopowstalego spana?
@biauek_jak_mogles: chce zrobic bardzo prosta rzecz, ktora zautomatyzuje mi wypelnianie danych na stronie... nauka JS tylko dla jednorazowego uzycia nie ma sensu dla mnie. Odpalam to obecnie z narzedzia wbudowanego w chrome - nie wiem czy tam mozna uzywac jakichs bibliotek?
Ewentualnie gdyby ktos mogl pomoc w zamian za piwko, to zapraszam na priv. Dla osoby znajacej js i te zagadnienia to minuta roboty, a ja siedzac na stackoverflow zmarnowalem juz pol dnia i nic z tego nie wychodzi...
Problem sprowadza się do tego w jaki sposób odwołać się do elementu, który został dopiero co wygenerowany i jeszcze nie moge go znalezc w DOMie, bo generowanie nowego kodu wystąpiło na skutek akcji click(), którą zainicjowałem kodem
@makeDoise: xD i sugerujesz że w tym przypadku kiedy op ma prawie zero doświadczenia w js, ma się uczyć angulara, reacta, albo brnąć w jsa głębiej zamiast po prostu użyć jquery i zrobić to praktycznie bez wysiłku...?