Wpis z mikrobloga

skąd bierzecie tajemną wiedzą dotyczącą temperatur lutowania? Np. chcę jakiś układzik bga odlutować hotair'em, skąd mam wiedzieć jaki flow i temp? Podlinkowałem filmik gdzie koleś bez podgrzewacza odlutowuje pamięć vram.. Ja jedynie chcę jeden drejmosik ściągnąć i dalej nie wiem od czego zacząć
#elektronika #lutowanie
R.....2 - skąd bierzecie tajemną wiedzą dotyczącą temperatur lutowania? Np. chcę jaki...
  • 8
@Rudszy_132: na pewno musisz dać na tyle wysoką temperaturę by roztopić cynę np. bezołowiową, czyli > 217 stopni, a flow na tyle duży by stale grzało ale jednocześnie nie paliło układu i nie zdmuchiwało elementów wokół niego. Sprawdź czy nie ma profilu lutowniczego w jego nocie katalogowej. Kolbą kręć do okoła by równomiernie nagrzerwać i po jakimś czasie układ zacznij lekko szturchać pęsetę by sprawdzyć czy zejdzie. Nic na siłę by
@Rudszy_132: Czytanie datasheetow, obserwacja, obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja. Zanim zacząłem na powaznie bawić się w serwis zeszło ze chyba dwa lata a rak to na 100% zanim wiedziałem i byłem pewny co i jak ;) Nikt w kilku słowach Tobie nie pomoże a podanie moich temperatur pomoże wcale :)