Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #kosiarka #narzedzia #diydiy #ogrodnictwo

Miruny, budżet na kosę spalinową w okolicach 1000 zł. Do koszenia mam trawę, trochę "chwastów" i sporadycznie jakieś większe zarośla. Wszystko wokół domu, powierzchnia ok. 5 arów.

Prośba o polecenie kosy spalinowej, bo czytam fora i im dłużej czytam tym mniej rozumiem ;)

Myślałem nad Sthil FS 55, ale ponoć to już nie ten "Stary dobry sthil". Jednak mega przekonuje mnie w tej kosiarce waga, ok. 5 kg, nie do znalezienia gdzie indziej.

Na horyzoncie mam też Stige, NAC, AL-KO i Oleo-Mac. Podpowiedzcie markę w tym budżecie, a najlepiej konkretny model, który np. Wam się sprawdził.

Z góry dzięki, fotka poglądowa.
Wyrelworelowany - #budujzwykopem #kosiarka #narzedzia #diydiy #ogrodnictwo

Miruny, b...

źródło: comment_1651992907Gf7XIIc9oofjhCAxSrgchz.jpg

Pobierz
  • 28
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wyrelworelowany: U mnie mamy fs-55 chyba z 2007 roku, I był co roku pałowany jako główną kosiarka koło domu, I nic mu się nie dzieje. Jeśli jakość nie zmieniła się od tamtego czasu, to sprzęt warty polecenia. Przy tym lekki. Faktycznie, mocy nie ma nadmiaru, ale jak kosisz z nie za grubą żyłką, I nie niewiadomo jakie krzaki to daje radę. Mocy nigdy dość, ale faktycznie mocniejsze sprzęty są odczuwalnie droższe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wyrelworelowany: mam najprostszy model Stihla FS38, bardziej podkaszarka niz kosa, ale

działa od 8 lat
żadnych problemów (jedyna usterka po 6 latach to nieszczelny gumowy kapturek od pompki paliwa, nowy oryginakny kosztował kilka złotych)
odpalenia po zimie bez stresu
mieszanka o standardowym składzie

Do twojego obszaru za słaby model, ale pracowałem na wysokich modelach i swojego zdania nie zmienię - Stihl = Spokój Pracy
@Wyrelworelowany: na 5 arow to najtansza z castoramy i wyjebongo. Ja mam taka za 350 zeta, dzialki 17 arow objechac podmurowki przy plocie, w okol drzewek, trawe wzdluz plotu od zewnatrz co drugi tydzien i jak gostki od koszenia nie wyrobia to raz w roku druga dzialke16arow kosze tylko wtedy zakladam noz i trzeci rok chodzi bez problemu
@Wyrelworelowany: Też mam FS55, fajnie śmiga. Ja dokupiłem jeszcze trójząb i małe drzewka też kosi elegancko
Chodzi o niebo lepiej niż marketówka, której używałem wcześniej

Ja mam jeszcze niezagospodarowany teren, ale jak ogarnę ogródek to nie wyobrażam sobie biegać z taką noszoną przez ramię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrelworelowany: ja mam Husqvarna 323r. Od kilkunastu lat i to jest majstersztyk. Silnik nie do zdarcia, jedyny problem z nim był kiedy sitko w wydechu się zapchało po latach, niedawno wymieniłem też głowicę na żyłkę i pierwszy raz przesmarowałem przekładnię. Wydaje mi się że nawet jeszcze świeca jest fabryczna. Co do wagi to przestaje mieć znaczenie kiedy masz szelki. Z szelkami się dużo lepiej kosi