Wpis z mikrobloga

Teściu oglądając ostatnio jak pykam sobie w TLoU2 stwierdził, że od dawna chciał nauczyć się grać na konsoli bo podoba mu się taka forma rozrywki. Poprosił mnie żeby któregoś weekendu usiąść z nim i zrobić mu tutorial i wkręcić go w to. Gość zielony jeżeli chodzi o kompa i konsole. Myślałem nad odpowiednią grą żeby wejście nie było zbyt brutalne (mam na myśli poziom trudności) i żeby się nie odbił.
Pierwsze co przyszło mi na myśl to Uncharted 4 i The Last of Us, ale obawiam się że strzelanie może być zbyt trudne na początek nie mając ogaru z padem. Sam zapytał o Wiedźmina i w sumie myślę że to może być całkiem ok. Diablo 3?
Co waszym zdaniem jest dobrą grą do nauki gry na konsoli?
Dodam, że ma konsole PS4 więc tylko gry na to wchodzą w gre, komp też odpada.
#ps4 (dodaje #xbox dla zasięgów)
  • 31
@Filip3k91: Tylko pytanie jaki to będzie wstęp do gier, biorąc pod uwagę że to jest praktycznie interaktywny film. Wydaje mi się jednak że cokolwiek co będzie jednak wymagało jakiegokolwiek więcej sterowania niż podejście i wciśnięcie przycisku będzie dużo lepsze.
Mam wiarę w jego większy ogar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chamsky: Ja zaczynałem przygodę z padem od rdr2 i wydaje mi się, że to był dobry pomysł na start. Mało kombinacji przycisków wystarczy do podstawowej gry a z biegiem czasu, gdy palce oswoją się z układem przycisków, można sobie obyczajać trochę bardziej skomplikowane sekwencje. Dodatkowo auto-aim działa dosyć przyjemnie więc ze strzelaniem też nie ma większego problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chamsky:
Jest spora szansa, że teść prosił byś usiadł z nim, żeby mógł z kimś przyjemnie trochę czasu spędzić.
Spróbuj na początek z coopami, A Way Out albo wspomniane przez Ciebie Diablo 3.
Jak się trochę zaprzyjaźni z padem to można spróbować z Uncharted, na YT jest film o emerytce która pokochała Uncharted 4 i mając reumatyzm zrobiła platynę ;)
@chamsky: Wszystkie gry z celowaniem odpadają. Jeszcze jak dochodzi presja czasowa to będzie wzmagać frustrację u nowej osoby xD
Jak już ktoś mówił, coopy będą fajnym pomysłem żeby spędzić razem czas i żebyś mógł teściowi pomóc jakby sam nie ogarniał.
Na początek może też jakieś przygodowki, zreczniosciowe żeby wyczuć pada
@chamsky: musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie - czy teściu oprócz sterowania kamerą prawą gałką ogarnie również złożoność mechanik. Dla mnie takie RDR2 na początku było trudne, nie mogłem zapamiętać sterowania i mechanik. Jak wspomniano wcześniej - Asasyn byłby spoko pod tym względem że można sobie pobiegać po mapie, wspinać się, zacząć od walki ze zwierzętami a później jakiegoś skradania. Dopiero jak teściu się zaznajomi z padem jechać dalej z fabułą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chamsky: moja na przykład w ogóle słabo ogarnia granie, w szczególności używanie dwóch analogów na raz, ale w TLOU 1 na poziomie łatwym dawała radę i bardzo jej się podobało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chamsky: Coś gdzie nie trzeba operować kamerą. Diablo 3 się nada, coś od telltale albo na przykład jakaś fifa czy bijatyka. Ogarnie układ pada to wtedy coś prostego np jakieś Call of Duty na easy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chamsky: wiedźmin 3, ustawisz mu na easy i sobie spokojnie poradzi. Mój ojciec też nie ogarniał pada, a przeszedł sam wiedźmin bez pomocy i się zajebiscie bawił