Wpis z mikrobloga

@skaza: bo ta maks po prawej to jodełka francuska one inaczej wyglądają, mają inną fakturę (ale nie wiem na 100% taki mi się wydaje tylko) i stąd chodzi mi tylko o kolor
Że na pierwszym zdjęciu wygląda to #!$%@? i stąd pytanie, czy to np. wygląda #!$%@? dlatego że to jest tylko pierwsza warstwa a będzie 17 czy serio byłaby taka różnica w zależności od tego jaką metodę wykorzystam?

Czyli do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: zwilzasz drewno woda przed malowaniem żeby otworzyć pory i jak wyschnie nakładasz pierwsza warstwę, ale to tylko przed olejowaniem, na to raz kolor z osmo i raz bezbarwny olejowosk, szlif i jeszcze raz bezbarwny i gotowe
@interpenetrate: bejca jest barwnikiem głęboko wnikającym w drewno, kiedyś dodawało się do niej spirytusu żeby szybko wniknęła i odparowała żeby jak najszybciej przystąpić do następnej pracy, w zależności od drewna wnika nawet do kilku milimetrów. Lakier jest warstwą zabezpieczającą i jest powierzchniowy, lakierobejca to mieszanka bejcy i lakieru, przy zadrapaniach odsłonisz nie barwione drewno. Na tym etapie musisz przemyśleć, bejca+woskolej, co kilka miesięcy poprawiasz woskowanie/olejowanie bo cię wyciera. Bejca+lakier trwalsza powłoka,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate: dobrze wyszlifuj żeby nie było widać rys, ja kończę na papierze 120. Potem wodowanie i nie baw się w żadne osmo. Raz że drogie, dwa rysuje się gorzej od lakieru. Kup sobie olej maxiumus lios noce old i go nałóż ma kolor jak po prawej stronie) . Dwa dni później druga warstwa. Po kolejnych dwóch dniach nałół lios balm fisativo żeby zabezpieczyć podłogę przed wodą. Fisativo nakłada się dwa lata,
moim zdaniem bejce to można na parapecie położyć ale nie podłogę


@Lowca90: oj nie do konca sie znasz. podlogi normalnie sie bejcuje.... a nsatepnie lakieruje. Sa dwie opjce albo olejowanie albo bejca + lakier
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Miszcz_Joda: jeden lubi BMW drugi Mercedesa. Ja podłogami zajmuje się zawodowo i nigdy ich nie bejcuje. Na olej też można położyć lakier. Moim zdaniem z bejcowaniem jest za dużo problemów, zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak a efekt będzie daleki od ideału.
olej maxiumus lios noce old

@Lowca90: czy ten właśnie kolor oleju widać na którymś zdjęciu? jeśli to na parkiecie na 1 fotce to ten odcień to nie jest jakiś zachęcający ;p to jest "teak" albo "noce classic" czy właśnie ten "podstarzały orzech" o którym mówisz czyli noce old

Fisativo nakłada się dwa lata, trzy razy po wyschnięciu poprzedniej wartwy

@Lowca90: masz na myśli "dwa lata" czyli w sensie dwa razy,
interpenetrate - > olej maxiumus lios noce old
@Lowca90: czy ten właśnie kolor oleju...

źródło: comment_1651843847TY9y8y2WHsU7rVhzktOmpx.jpg

Pobierz
@Lowca90: Poleć mi proszę lakier mat o kolorze jak ten olej Noce Old od Maximusa, bo już nie ogarniam tego xD Ja już nie chcę oleju, to zło xD. Chcę koloryzacje parkietu i potem na matowo.
Czemu ja nie mam chaty w wawie żebyś mógł przyjechać i mi to zrobić ()

btw. pafuki berger faktycznie lepsze niż hartzlack który szybciej wysycha przy nakładaniu - ale kurde, ile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate: nie ma takiego koloru lakieru. Żeby uzyskać taki kolor musisz najpierw położyć olej, osmo kolorowe albo bejce i na to lakier. Lakier da Ci naturalny kolor podłogi na dębie można uzyskać barwę bardziej żółto-słomkowa lub trochę jaśniejszą. Miałeś duże szpary to szpachli poszło dużo:)
@Lowca90:
1. Czym różni się użycie oleju, olejowosku (jak rozumiem to masz na myśli gdy mówisz o osmo?) i bejcy między sobą - gdy na to co się wybierze i tak się daje lakier?

2. Na czym polega to że każdy włącznie z moim ojcem mi mówi jak dogmat że oleju się nie lakieruje, natomiast Ty znajdujesz na to sposób i się to sprawdza? To czego Ci ludzie się boją? Co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: ad1. Sposobem aplikacji i jej łatwością.
Ad2 jeśli podłogę po oleju polakierujesz to tracisz wladciowosci podłogi olejowanej. Olej robi tylko za kolor. Na olejowosk nie kładzie się lakieru. Wybór wykończenia podłogi to kwestia gustu. U siebie mam lakier wszędzie a w łazience olej.
Ad3. Kupujesz do siebie 5 litrów maximus lios lack i 3 litry Maximus Ecostar matt( ale nie wiem czy jest w małych opakowaniach) do tego wałki jeden
@Lowca90: kurła za drogo, połowę ceny potrzebuje ściąć bo wychodzi z resztą rzeczy pod 1500zł za sam parkiet w jednym pokoju xd (a potem muszę to powtórzyć w całym domu po tym treningu doświadczalnym).
Nie mówię że mi dobrałeś złe specyfiki, bo pewnie dobrałeś najlepsze - ale dałoby się ogarnąć coś taniej? Takie ceny znalazłem
1l Maximus Bioil Noce Old ~250zl
5l Maximus LIOS LACK ~450-550zł
5,5l Maximus Ecostar matt ~500zł