Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, potrzebuje nowej kosy spalinowej, dostosowanej do moich potrzeb. Stary NAC już umiera, za dużo rzeczy mu doskwiera, stwierdziliśmy z różową że niech anielski orszak jej dusze przyjmie i kupimy nową. Mamy założony budżet, ale mam wrażenie że jest odrobine za niski, dlatego skonfrontuje to z ewentualnymi propozycjami. Mam do koszenia 2000m2 nierównej powierzchni po sadzie owocowym (wystające pnie drzew). Nierówna, dlatego nie wjeżdżam tam kosiarką. Głównie otwarta przestrzeń, trawy i pokrzywy, czasem jakiś szczaw się rozsieje. Poprzedni NAC miał rzekomo ponad 3KM, ale był raczej ciężki. Potrzebowałbym czegoś, co będzie kompromisem między wagą, a mocą i nie będzie jakieś uber drogie. Wpadły mi w oko Makity, ale te mocniejsze to 2-2,5k, więc jednak zdecydowanie za dużo. Nie potrzebuje nie wiadomo jakiego cacka, w okresie największej wegetacji zdarza mi się ze 2-3 razy w tygodniu kosić, żeby ogarnąć całą powierzchnie, dotychczasowa kosa po 3h dziennie z przerwami zaczynała stękać, teraz to już w ogóle jest w agonii, więc jej nawet nie odpalam.
#ogrodnictwo #kosiarka
  • 1