Wpis z mikrobloga

@kijanu_riws: ktoś tu opisywał, że nie raz firmy mają wymóg od klienta żeby posiadać ileś osób z danym certyfikatem. W takich firma certyfikat na pewno mega dużo daje.
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: roznie, czesto slychac ze to sciema. Mi stawia firma i u mnie w zespole traktujemy to jako opcje na poprawe wiedzy z chmury.

Co do certow ogolnie to bywa roznie, czesto slyszalem ze to sciema i dojenie kasy. Zwlaszcza od znajomych ktorzy maja od firmy porobione certy na jakis architecktow i inne podobne. czasami potzeba certow zeby dostac zlecenie / wygrac przetarg. Ja pracuje dal firmy technologicznej wiec ¯_(ツ)_/¯ wszystko
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: Jak firma pracuje bardziej z Azure, to patrzy na Azurowe certy, jak z AWS to na AWSowe. Jak jest mulit cloud, to wszystkie się liczą :)

Większe firmy zazwyczaj mają wymogi od klientów, jak już wspominano. Dla takiej firmy jest to niezły atut potwierdzający, że mają specjalistów na pokładzie, mogą mieć wyższe stawki itp.

Certy i wiedza nie zawsze idą w parze, ale warto robić, zazwyczaj pozytywnie wpływa na wynagrodzenie
  • Odpowiedz