Wpis z mikrobloga

Ale w krzaka kasę włożyłem. Przecież ten raport jest nieczyleny, masa sztuczek księgowych. Nawet nie wiadomo czy coś na działalności podstawowej zarobili. mają takie koszta własne że można odnieść wrażenie że kopalnia jest trwale nie rentowna a zyskiem to tylko przy tych cenach węgla #bumech #gielda
  • 29
  • Odpowiedz
@Gustav88: wiesz co, wydaje mi się że musieli ująć w rocznym sprawozdaniu kopalnie jako aktywo, wcześniej ona nie wchodziła w skład grupy kapitałowej. Być może raport ten porządkuje niejako sytuację całej grupy, dlatego takie cuda wianki wychodzą. Najlepiej jakby był jakiś czat z prezesem który by to objaśnił, w sumie to grubas zdecyduje czy raport dla niego jest ok czy nie
  • Odpowiedz
@picasssss1: tam powinno być ile konkretnie zarabiają na rodzajach węgla ile wydali na inwestycje itp. jakoś nikt inny nie ma z tym problemu. Wiem ile na tonie zarabiają Czesi, Amerykanie czy inne kopalnie w Polsce. Tutaj nie wiadomo i pytanie czy to celowe czy nie
  • Odpowiedz
@Gustav88: Z drugiej strony to ciężko, żeby teraz mieli słaby raport. Więc jak by mieli manipulować to albo wcześniej podając lepsze dane w eter niż prawdziwe o szacowanym wydobyciu itd, żeby podbić kurs, albo dane są faktycznie dobre, a chcą go chwilę jeszcze przytrzymać nisko dla krewnych i znajomych królika. Bo szczerze totalnie nie rozumiem dlaczego taki burdel zrobili w tym raporcie.
  • Odpowiedz