Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#play #ue #kiciochpyta

Właśnie zauważyłem, że Play naliczył mi opłatę za kilka rozmów do Niemiec. Wydawało mi się, że rozmowy w ramach UE są traktowane jako rozmowy krajowe, czyli nie są naliczane żadne dodatkowe koszta. A tu jednak okazuje się, że tak nie jest, przynajmniej tak wynika z billingu. A czy nie było wcześniej tak, że w ramach UE to można dzwonić bez dodatkowych kosztów?
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: @eMaciek: @mp107: Ja dzwoniłem na numer +49 z Polski. I za każdą minutę zapłaciłem, a w sumie to może 15 minut rozmawiałem. Z tego, co czytam na tutaj to nie powinienem zapłacić nic poza podstawowa taryfa jaką place w PL za minutę połączenia (czyli 0, bo w ramach abonamentu mam 0 za połączenie). Czy to był telefon stacjonarny czy kom to nie wiem, stawiam, że stacjonarny, bo to
@goodghost: niestety źle Ci się wydawało :)
Normalnie dzwonisz za granicę- płacisz więcej. Chyba, ze masz w abo minuty do UE.

Całe zmiany w roamingu dotyczyły rozmów z_innych krajów. Będąc w Niemczech możesz dzwonić do Polski normalnie za darmo- a nie dopłacając miliony monet.
@goodghost: Nie zrozumiales.
Nie powiem Ci dokladnie w dniach.

Ale jesli iles dni z ilus telefon masz zarejestrowany nie w polskiej sieci ale w zagranicznej to naliczaja oplaty.

Chodzi o to zebys nie kupil telefonu w pl i wyjechal se do de i tam z niego caly czas korzystal.

Na tym polega "polityka uczciwego korzystania"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick01: hmm... no to faktycznie chyba źle mi się wydawało. Choć wg tego przykładu w linku gdybym dzwonił na ten sam numer, ale będąc w Niemczech (ja dzwoniłem z PL) nie zapłaciłbym ani grosza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick01: cyt.:

Michael mieszka w Irlandii i zawarł tam umowę z irlandzkim operatorem telefonii komórkowej. Za minutę połączenia głosowego płaci w tym kraju 0,10 euro i 0,05 euro za SMS-a. Gdy służbowo przebywa w Hiszpanii, nie musi się martwić o to, że poniesie dodatkowe koszty za wykonane i odebrane połączenia z numerami w UE.

Od osób dzwoniących do Michaela z Irlandii operatorzy pobiorą zwykłe opłaty zgodne z cennikiem krajowym. Jeżeli Michael
Za minutę połączenia głosowego płaci w tym kraju 0,10 euro i 0,05 euro za SMS-a


@goodghost: A co w przypadku jak Michael zawarl umowe ze nie placi u siebie nic?

Bo w pl takie umowy sa "dosc popularne"

Ja np nie place nic za polaczenia smsy i ilestam internetu. Zawsze mam jedna oplate obojetnie ile nie dzwonie.

Jesli wyjade do niemiec tez nie place nic - zgodnie z tym ile "place"
@goodghost: Przecież nawet w tym linku który podałeś masz wyraźnie napisane

Podczas podróży z własnego kraju do innego kraju UE nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów za korzystanie ze swojego telefonu komórkowego.


Unijne warunki roamingu nie mają zastosowania kiedy dzwonisz z Polski do UE, bo to jest zwykłe połączenie międzynarodowe. One gwarantują, że będąc za granicą ze swoim telefonem masz określone możliwości wykonywania połączeń do własnego kraju. Czyli np. będąc w
@goodghost: A ten przykład z Michaelem z Irlandii jest mocno niefortunny. Miał pewnie oznaczać że w ramach swojej umowy w Irlandii płaci określoną cenę za połączenia do całej Europy i będąc w Hiszpanii nadal płaci dokładnie tyle samo za te połączenia. Ale tak to jest sformułowane że rzeczywiście można to źle zrozumieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: stary, ale ja mam dokładnie tak samo. Też mam abonament w ramach którego wszystkie połączenia, SMS i sieć mam w ramach abonamentu i nie płacę żadnych dodatkowych kosztów. Też przykład pokazuje, że gdyby Michael miał taką ofertę jak ja czy Ty to też nic by nie zapłacił za rozmowy. Nawet gdyby łączył się z tym numerem na który dzwoniłem ja, ale będąc na terytorium Niemiec. Natomiast pytanie czy zapłaciłby za
Natomiast pytanie czy zapłaciłby za to połączenie z terytorium Irlandii, bo ja z PL zapłaciłem


@goodghost: No to juz wczesniej @micno odpowiedzial:

Przecież nawet w tym linku który podałeś masz wyraźnie napisane

Podczas podróży z własnego kraju do innego kraju UE nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów za korzystanie ze swojego telefonu komórkowego.


Unijne warunki roamingu nie mają zastosowania kiedy dzwonisz z Polski do UE, bo to jest zwykłe połączenie międzynarodowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Micno: właśnie nie jestem pewien czy tak jest. To znaczy, kwestia połączenia Polska - Niemcy może być dodatkowo płatna, bo faktycznie tutaj już decyduje operator jaką stawkę naliczy. Natomiast jeśli ktoś wyjedzie poza granice Polski do kraju UE to wg tego przykładu zapłaci za połączenie z tym samym numerem podstawową stawką, czyli taką jaką zapłaciłby za połączenie PL - PL.

Jeżeli Michael (będąc w Hiszpanii) zadzwoni do kogoś w Hiszpanii,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gorzki99: Faktycznie, to wszystko wyjaśnia:

Unijne warunki roamingu nie mają zastosowania kiedy dzwonisz z Polski do UE, bo to jest zwykłe połączenie międzynarodowe. One gwarantują, że będąc za granicą ze swoim telefonem masz określone możliwości wykonywania połączeń do własnego kraju. Czyli np. będąc w Niemczech z polskim numerem za darmo zadzwonisz do Polski (ale do Niemiec już zapłacisz jak za połączenie międzynarodowe).