Wpis z mikrobloga

Zaczynam się zagłębiać w LEGO pod kątem inwestycyjnym, gdzie mogę zaczerpnąć wiedzy pod tym kątem abym mógł sam ocenić ile dany zestaw przewidywalnie będzie w sprzedaży, czy lepiej kupować popularne zestawy czy szukać perełek itp. Zastanawiam się bo wydaje mi się że te popularne droższe zestawy. np. Zamek Hogwart który miał premierę 01.01.2019 czy różne zestawy Star Wars mogą być wiele lat w sprzedaży.
#lego
  • 14
@rosomak94: mylisz się, działam w wielu sektorach, interesuje mnie bardziej okres 5 lat+ a chyba lepiej spytać i być może zaoszczędzić sobie czasu a twój komentarz "na pochybel spekulantom..." mówi tylko że jesteś ostatnim kto powinien mi odpowiadać. Poza tym pisze się pohybel
@BLOODLINE: Z LEGO jak z każdą inwestycja nikt kto głównie bawi się klockami się na tym nie zna, a każdy to to robi nie będzie zdradzać swoich typów.

Jeden zestaw jak np: Saturn był niby super pod inwestycje, ale przedłużają jego żywotność już któryś rok. Za to taka zatoka Barakud to była krótka i cena szybko poszybowała.

Możesz zaintersowa się bricklink designer program. Jednak zestawy z tej edycji są drogie więc
@OldBiker: promoklocki bardzo fajna, ale szkoda że nie ma kont użytkownika i mają nawet swoją apkę a brak oczywistej wydałoby się funkcji alertów cenowych, chyba że już dodali bo nie pobierałem jej
promoklocki bardzo fajna, ale szkoda że nie ma kont użytkownika i mają nawet swoją apkę a brak oczywistej wydałoby się funkcji alertów cenowych, chyba że już dodali bo nie pobierałem jej


@BLOODLINE: patrząc się z jaką wnikliwością przeglądasz strony i analizujesz ich funkcjonalności, to życzę powodzenia
@BLOODLINE: co z tego, że jakiś zestaw jest długo w sprzedaży. Po prostu trzeba ocenić czy może on być coś warty później. Wiadomo inwestycja rozmywa się trochę z powodu czekania, ale sam się zastanów czy kupienie 75192 za 2400 zł było dobrym pomysłem czy nie.
Patrz co ci się podoba, zapewne wielu osobom też to się spodoba za jakiś czas. Nie kupiłem zamku na drzewie bo mi się nie podobał, a