Wpis z mikrobloga

Kocioł kondensacyjny immergas. Gasnie palnik przy niedużym wietrze oraz podnosi się temperatura czynnika.
Pisze bo ktoś z rodziny prosił mnie o pomoc. Serwis tego kotła twierdzi, że wszystko jest ok.
Przykład: gdy na kotle ustawie temperaturę czynnika grzewczego 40 lub 43 czy też 45 stopni, a na dworze jest nawet niewielki wiatr, kocioł podnosi temperature o 5 stopni i co 2 minuty gaśnie palnik i przez dwie minuty chodzi tylko pompa. Potem sie zapala i znowu po 2 minutach to samo. Gdy nie wieje na dworze kocioł trzyma zadaną temperaturę czynnika grzewczego.
Czy ktoś miał podobny problem? Szczelność przewodu kominowego sprawdzona. W domu ustawione 22. Nawet jak nie jest nagrzane w domu bo moze byc 20 stopni w domu z kotłem sie coś takiego dzieje. Znacie kogoś kto wie jaka jest przyczyna?

#regulatory #sterowniki #co #piecgazowy #immergas #systemygrzewcze #ogrzewanie
  • 11
@nylonbojtel: Stary komin wentylecyjny. Spaliny wywalane przez rure kwasową, powietrze ciągnięte przez kanał. Ale nawet jak sie na kotle odkręci zaślepkę aby powietrze z wewnątrz brało jest to samo.
@Sun_city: Ja bym pomyślał o jakiejś końcówce na przewód spalinowy. Ja miałem do czynienia tylko z urządzeniami z otwartą komorą spalania i tam przy wietrze, gdy cofały się spaliny, reagował czujnik wyłączając urządzenie. Nie wiem czy przy zamkniętej komorze też coś takiego jest, ale odkąd zastosowałem obrotowego strażaka mam święty spokój - ustawia się zawsze z wiatrem i nie ma żadnego wdmuchiwania spalin z powrotem do przewodu kominowego.
@Sun_city: No najlepiej dopytać. Są różne typy tych nasadek i w sumie jestem na 99% przekonany, że któryś typ by pomógł, bo zaszkodzić nie ma w sumie jak. Ale są relatywnie drogie (z grubszej stali), więc szkoda eksperymentować na własnym portfelu.
@Sun_city: Czasem wystarczy niekorzystny układ dachu / dom sąsiada / korytarz powietrzny. U mnie się cuda zaczęły dziać po wymianie stolarki okiennej w piwnicy - nagle się okazało, że kilka kanałów nawiewnych w kotłowni, pralni, piwnicy nie wystarcza i ciąg trzeba było strażakiem ustabilizować. Kilka osób mówiło, że to nic nie da, ale nylonbojtel zrobił po swojemu i jest ok już trzeci rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)