Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś skrzynki na narzędzia. Nic specjalnego ani wielkiego bo to do typowo domowych napraw, więc jakieś podstawowe narzędzia, kilka śrubokrętów, młotek, jakieś wkręty, kołki, klucze. Moglibyście coś takiego polecić?
#budowadomu #narzedzia #dom
  • 23
@Bad_Wolf: @ahaw: @wuut: @Vadzior: @aleja6grobnr4: solidniejszą alternatwą dla Qbricka jest Keter Gear. Występował w Castoramie pod marką Magnusson, aktualnie skrzynie narzędziowe Erbauer.

Skrzynki są o wiele lepiej i solidniej wykonane, zapięcia nie są tak uciążliwe jak w Qbrick. Jeżeli kiedyś jeszcze zdecydujesz się na carta jezdnego do wożenia tych skrzynek to jakościowo już tam jest przepaść.

Qbrick w Polsce jest najpopularniejszy bo ma masę bardzo ciekawych modułów
Vojak - @Bad_Wolf: @ahaw: @wuut: @Vadzior: @aleja6grobnr4: solidniejszą alternatwą dl...

źródło: comment_16509210372nKdfjYl5OWS3sE59dGiJG.jpg

Pobierz
@Vojak: a ja powiem tak, NIGDY WIĘCEJ KETERA. Nie, nie i jeszcze raz nie.
Dla mnie niczym jakościowo się nie wyróżnia, ilość modłów to porażka. Qbrick bije go na głowę.

Miałem i już nie chcę mieć.
Obecnie korzystam z Qbrick ONE i PRO i jestem o wiele bardziej zadowolony.

Oczywiście, jakbym miał no limit kasy, to wybrałbym Milwaukee packout ale to nie ten poziom abstrakcji

@ahaw: @wuut: @Vadzior:
@ahaw: faktycznie, pianki to super sprawa. Wprawdzie te specjalne do skrzynek są trochę drogie i lepiej kupować większe arkusze tak jak pisze @Bad_Wolf. Przy czym pianki oryginalne z Qbricka są bardzo sztywne i gęste a z reguły te arkusze z allegro mają mniejszą gęstość. Mi to akurat nie przeszkadza.

Przy czym pianki pomagają w organizacji ale ograniczają trochę miejsce. :D Mój zestaw w filmie.
Vojak - @ahaw: faktycznie, pianki to super sprawa. Wprawdzie te specjalne do skrzynek...
@Vojak: właśnie się zaopatrzyłem w te szuflady ketera. Super sprawa.
Mam nadzieję, że wypuszczą szuflady z tego rendera wcześniej niż w 2024(przydałyby się głębsze szuflady na elektronarzędzia i grubsze narzędzia ręczne).

PS. ciekawe kiedy i co wypuści ten qbrick, bo obiecują i kręcą hype na te szuflady, a żadnych efektów pracy nie widać.
mgn9h - @Vojak: właśnie się zaopatrzyłem w te szuflady ketera. Super sprawa. 
Mam na...

źródło: comment_1652088380JC6bTJ6lfiEvenE1xLfYVr.jpg

Pobierz
@mgn9h: te szuflady co przesłałeś to kolejny system Stack n' Roll który nie będzie się spinał z Keter Gear ani Keter Connect (chyba, że zrobisz sobie jakiś adpater). Te szuflady mają być w tym roku jeszcze, miały być na wiosnę ale przez wojnę na Ukrainie wszystko się opóźniło.

Przy czym Stack n' Roll oglądałem w markecie - hmmm.. trochę lichawe to. Nie na budowę i grubsze tematy. Jest bardzo lekki i
@Vojak: Dobrze wiedzieć, że jest szansa na premierę w tym roku. Chce zakupić skrzynki z myślą o organizacji warsztatu, gdzie używane będą jako wózki narzędziowe. Te keter connect narazie żyją u mnie w pokoju, służą do przechowywania suwmiarek, czujników zegarowych i innych szpargałów.
Mam jeszcze systainery na elektronarzędzia.

Dla mnie cały zamysł z tymi skrzynkami jest taki, żeby zorganizować sobie narzędzia w małym warsztacie. Chciałbym pozbyć się systainerów(bo mają ten sam
@mgn9h: jeżeli to ma być tylko do warsztatu a nie na wyjazdy to zobacz Keter Toolchest - można to zdjąć z kółek i przymontować np. do podłogi.

Jedyny minus to plastikowe prowadnice ale radzą sobie podobno dobrze.

W przeciwieństwie do Keter Connect tam są też szuflady głębsze. Chyba żebyś się uparł że chciałbyś szuflady głębsze w Keter Connect to można to przerobić - https://www.youtube.com/watch?v=HQ_ANedWC0k
Vojak - @mgn9h: jeżeli to ma być tylko do warsztatu a nie na wyjazdy to zobacz Keter ...