Wpis z mikrobloga

#lidlomix #thermomix poproszę o argumenty na NIE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Długo, bardzo długo byłam na nie ale w weekend byliśmy na imprezie, gdzie większość dań była z lidlomixa właśnie i teraz mój niebieski jest jeszcze bardziej za XD a że on głównie gotuje, to kończą mi się racjonalnie argumenty i czuję, że powoli sama zaczynam przechodzić na ciemną stronę mocy ¯\_(ツ)_/¯
Do tej pory byłam mocno przekonana że sprzęt jest dobry przy małych dzieciach i to tylko niepotrzebne wydawanie sporej kasy i zajmowanie miejsca w kuchni, ale może się mylę

Mieszkamy sami, obydwoje praca zdalna, sporo zamawiamy też na dowóz. Ktoś w podobnej sytuacji szarpnął się na robota do gotowania i nie żałuje zakupu?
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nutellowa: jak mieszkacie we dwójkę i zamawiacie na dowóz to to jest dobry zakup pod warunkiem że będziecie gotować.
Pytanie co stoi na przeszkodzie żeby teraz gotować?
5k to jest okolo 100 posiłków na dowóz.
Siostra ma i robi różne rzeczy ale ona lubi gotować.

Ja nie kupię bo nie mam miejsca.
I 2 kg ciaata mi nie uciagnie
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: no właśnie chłop twierdzi, że przestaniemy zamawiać XD

Ja patrzę bardziej realistycznie i wiem, że apka pyszne będzie mieć przewagę nad tą thermo/lidlo mixowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby to był mniejszy hajs to w sumie spoko, niech stoi i się kurzy ale kosztują tyle że wolałabym do wakacji dorzucić :P
  • Odpowiedz
@Nutellowa: Przed kupnem thermomixa zamawialiśmy żarcie jakieś 6 razy w tygodniu, teraz zamawiamy jakieś 3, a 2-3 robimy w maszynie. No jakiś tam progres jest xD Ja jestem zadowolona z zakupu, ale dla nas to znowu nie był to duży wydatek, jak ma was to zaboleć to nie wiem w sumie czy warto.
  • Odpowiedz
Przeraża mnie że ludzi przeraża ugotowanie makaronu albo ryżu lub obranie ziemniaków lub batatów i dodanie warzyw, mięsa itd. Wy naprawdę jesteście tacy upośledzeni? XD
  • Odpowiedz
  • 0
Ja mam, jestem zadowolony. Tylko trzeba nauczyć się korzystać z tego sprzętu. Umiem gotować, a to jest ułatwienie. Sam myślałem nad termomixem ale za drogo, a lidlomix jest tańszy, funkcje chyba te same. Ale po kilku miesiącach użytkowania lidlomixa nie mogę na niego narzekać. Zawsze można sprzedać
  • Odpowiedz
@Nutellowa: pamiętaj, że ani lidlomix, ani thermomix za ciebie posiłku nie zrobi. Jak robisz np. jakiś gulasz to najpierw musisz mięso oczyścić, potem pokroić, potem podsmażyć, a potem na koniec wkładasz na godzinę do thermomixa. To co robi za ciebie Thermomix to szatkowanie warzyw, mieszanie i gotowanie. Największą wadą Thermomixa jest cena i fakt, że stoi za nim swoista sekta.

Najlepsze co możecie zrobić to znaleźć sobie kilka przepisów z Thermomixa,
  • Odpowiedz
@Nutellowa: Ja kupiłem, nie żałuję, ale nie jest to produkt zmieniający życie. Ot, robot kuchenny. Jest kilka fajnych przepisów, a bez przepisów przydatna jest funkcja podsmażania - np. możesz wrzucić jakieś mięso, warzywa i co tam chcesz, a robot Ci to usmaży, nieustannie mieszając. Zaoszczędzisz jakieś 10 minut przy patelni, zawsze coś ;)
  • Odpowiedz
@kaarp: Akurat TM6 smaży więc wrzucasz tylko pokrojone mięso na gulasz.
@Nutellowa: sam posiadam TM6 od ponad roku, korzystamy z różowa sporo. Jest dużo rzeczy które za nim przemawiają, ale mimo wszystko uważam że jest on zdecydowanie nie warty tych pieniędzy. Czar z prezentacji o oszczędnościach szybko pryska i nagle przestajesz robić samemu pieczywo bo komu się chce czekać aż ciasto wyrośnie żeby zjeść śniadanie. Soki? Też już kupuje.
  • Odpowiedz
@Nutellowa: ja mam lidlo
to nie zrobi za Ciebie wszystkiego, nie obierze, nie ma sensu gotować w tym ziemniaków czy ryżu
Ale fajnie wyrobi ciasto, zrobi wszelkie gulasze - zostawiasz włączone, robi się samo i przychodzisz na gotowe. Nie trzeba mieszać i pilnować czy się nie przypali
są tygodnie, że go nawet nie wyciągam a są takie, że tylko z niego korzystam. Dla mnie spoko sprzęt. Zawsze możesz kupić i jak
  • Odpowiedz
@Nutellowa moja matka kupiła ponad rok temu, thermomix chodzi codziennie praktycznie. Robi rzeczy których nigdy nie robiła, za każdym razem jak tam wpadam to są coraz bardziej wyszukane rzeczy.

Sam się zastanawiam czy nie kupić. Miałem lidlomixa kiedyś, ale ten shit w porównaniu do thermomix to jak lada do mercedesa
  • Odpowiedz
@Nutellowa: jeśli chodzi o argumenty na nie, to:
- taka sobie jakość, np. reakcja ekranu na dotyk to tragedia,
- przepisy niedorobione, np. może być tak, że na podstawie listy składników kupisz 6 jaj, a w trakcie robienia pojawi się prośba o wbicie 8 jaj xD albo w jednym miejscu jest mowa o 100 ml śmietany, a potem komunikat każe dodać 100 gramów - domyśl się o którą ilość chodzi.
-
  • Odpowiedz
@Nutellowa: mamy Lidlomixa i uważam to za dobry i przydatny zakup, najczęściej do ciasta na pizze i różnych wypieków w naszym przypadku, jednak wydaje mi się, że cena ponad +2000 zł to przepłacanie za tego typu sprzęt, patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się, że wystarczyłby nam ten bez multimediów, czyli prowadzenia krok po kroku.
Przepisy najczęściej i tak zapożyczamy z Internetu i wykonujemy ręcznie.
  • Odpowiedz
@Nutellowa:
Mnie się wydaje, że ten thermomix ma małą pojemność. Około 2L to mało jak chce się ugotować jakąś zupkę dla rodziny na 2 dni albo więcej porcji jakiegoś gulaszu czy czegoś innego. Nawet mając takie cudo nie zawsze ma się czas i/lub ochotę żeby codziennie gotować.
  • Odpowiedz