Wpis z mikrobloga

Dlaczego połączenie z internetem LTE w Plusie bardzo zwalnia, a po włączeniu na kilka sekund trybu samolotowego jest nagle szybko i strony otwierają się raz dwa?

Szkoda trochę, bo telefon, jak na półtora roku od zakupu, sprawuje się bardzo dobrze.

Jestem na wiosce, więc zasięg może być słaby, jakim prawem w takim razie działa szybko po ponownym połączeniu się?

Pacjent to Poco X3 nfc. Czyżby #xiaomigorsze ?

#xiaomi #xiaomilepsze #poco #plus #pytaniedoeksperta
  • 7
@k__d: też mam ten telefon i też jestem w Plusie, nie nie zauważyłem takiego problemu. Jakiś bloker reklam? Może VPN (po ponownym włączeniu nie zdąża połączyć się z usługą i dlatego jest szybciej)?.
@asd1asd: racja, trafiłeś, mam adguard VPN.

W takim razie co polecasz do blokowania reklam?

Adguard dns i inne blokery DNS niestety też mi spowalniały internet, więc zrezygnowałem z tego rozwiązania. Jakaś dobra alternatywa? Nie mam roota
@asd1asd: ten VPN adguard to przecież jest lokalny VPN i z niczym na zewnątrz się nie łączy. Pobawię się ustawieniami, może coś tam zmula sieć. Dzięki za trop
@asd1asd: racja, trafiłeś, mam adguard VPN.


W takim razie co polecasz do blokowania reklam?


Adguard dns i inne blokery DNS niestety też mi spowalniały internet, więc zrezygnowałem z tego rozwiązania. Jakaś dobra alternatywa? Nie mam roota

@k__d: nextdns.io ustawiasz jako privacy dns. W opcjach możesz blokować wiele rzeczy. Wgrać popularne listy blokowania. Działa elegancko. Do 40000 zapytań miesięcznie jest free.
@Janusz_z_Galilei: nextdns też niestety w moim przypadku spowalniał internet, sprawdzone na trzech telefonach - nic nie chciało się ładować, a po wyłączeniu DNS, jak ręką odjął