Wpis z mikrobloga

@wezuza123: A czy miałeś już okazje pracować na UltraWide 3440 × 1440 podpiętym do MacBooka? Bo jak nie, to koniecznie sprawdź sobie wcześniej jak to wyglada, a w szczególności jak prezentuje sie tekst. Ja swego czasu bardzo się napaliłem na UltraWide, który ostatecznie pod względem przestrzeni roboczej okazał się świetny, ale fonty były tak niewyraźne i rozpikselowane, że momentalnie potrafiła rozboleć mnie głowa od dodatkowego wytężania wzroku. Stan ten potęgował też
  • Odpowiedz
@pustko: Kurde, dzięki za info, nigdy nie pracowałam na UltraWide, także nie mam pojęcia jak to wygląda, ale właśnie bardzo mnie kusi ta potężna przestrzeń robocza. W takim razie przemyślę jeszcze zakup i poczytam jak to dokładnie wygląda na MacBookach.
  • Odpowiedz
@wezuza123: Tak jak pisałem, ostatecznie pewnie dałoby się na to przymknąć oko, bo sama przestrzeń robocza jest super, ale świadomość wyłożenia tylu pieniędzy na coś, co nie wyglada zbyt dobrze, może trochę uwierać. Zdecydowanie najlepiej żebyś zobaczyła na własne oczy i oceniła, czy Cię to zadowala, ewentualnie dobrze mieć mozliwosc wycofania się z zakupu np poprzez prawo do 14 dniowego zwrotu. Z tego co widziałem w Internecie, to jest to dość
  • Odpowiedz
@pustko: a jakie w ogóle macie opinie na temat UltraWide. Ja osobiście siedzę na 2 x 21 cali plus łapek (na nim z reguły tylko komunikator i poczta) i jestem zadowolony z tego setupu (czyli w sumie 3x full hd). Dla mnie mega wygodne jest to że jedno okno ma full screen na jednym monitorze, drugie na drugim i jest spoko.

Czy macie jakieś argumenty na korzyść UltraWide? Taki monitor to
  • Odpowiedz
@awiner: Jeden ekran bez żadnych przerw i ramek to dla mnie wystarczająca zaleta. A o grach nie ma co nawet mówić, 2 / 3 ekrany mają się nijak do ultrawide.
  • Odpowiedz
A jak to jest z dzieleniem przestrzeni roboczej np. na pół, żeby symulować 2 ekrany?


@awiner: Możesz albo zostawić to systemowi (tiling na Linuksie, PowerToys na Win itd) albo wykorzystać PiP / PbP. Często na połowie ekranu mam widok z laptopa roboczego a na drugiej połowie z kompa.
  • Odpowiedz
@awiner: ja np nie lubię setupu z dwoma monitorami, choć wcześniej pracowałem na 2 x 27’’, ale one były dla mnie zbyt duże, żeby komfortowo pracować i jednocześnie mieć cały obszar roboczy w zasiegu wzroku. Konieczne było obracanie głowy żeby zobaczyć coś na drugim monitorze, a to, wbrew pozorom, po całym dniu pracy dawało się we znaki i skutkowało dyskomfortem w okolicach szyi. Ultrawide 34’’, zwłaszcza zakrzywiony, to dla mnie chyba
  • Odpowiedz
@pustko: @wezuza123: A ja właśnie polecam LG 34WN80C-B 34", mam go od 2 miesięcy i jest super. Tylko fakt, trzeba troszkę się pobawić ustawieniami żeby tekst był naturalny bo domyślne ustawienia są kiepskie.
  • Odpowiedz
LG 34WN80C-B 34"


@nick230: Nie ma żadnych problemów z nie ostrymi fontami lub innych uprzykrzających życie problemików? Sporo osób w internecie narzekało na ostrość fontów właśnie
  • Odpowiedz
na ostrość fontów właśnie


@kilogram: No ostrość generalnie nie powala. Ale tak jak pisałem, musiałem się trochę pobawić ustawieniami i teraz jest czytelnie.
  • Odpowiedz