Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi fenomen tych wszystkich 30latków jezdzacych furami za 150-200k, zakładając, ze nie biorą od rodziców ale sami kupują leasingują. Jak?
Audi a4, volvo s60, superby, nówki.
Wrzucają to w koszta, czy #!$%@? na auto?
Sam chce kupic nową fure i nie mam pojęcia jak to ogarnąć skoro leasing wychodzi np. 2500zl/mc. Coś rozkminiam źle?

#motoryzacja #ekonomia #leasing
  • 197
  • Odpowiedz
@Artevalde: od 2500 zł możesz odliczyć VAT i dochodowy. Przy użytku tylko służbowym odliczasz 100% podatku ale musisz prowadzić rejestr przebiegu, przy służbowym i prywatnym 50%. Jest jeszcze proporcja odliczenia gdy auto kosztuje więcej niż 150 000 ale nie chce mi się tyle pisać, znajdziesz w necie albo zapytasz księgowego.
  • Odpowiedz
albo mają hajs 40k msc i po prostu ich stać, albo zarabiasz miesięcznie 10k płacisz 2,5k za furę, 2,5k za mieszkanie. 2k za raty i żyjesz od 1 do 1, cała filozofia xD jeden wydaje każdą złotówkę, a drugi chomikuję co miesiąc

@Artevalde:
  • Odpowiedz
@Artevalde: Od goscia z leasingu wiem że to jest w większości najem długoterminowy, po za tym wymagania są dziś prawie żadne, „prawie” wystarczy mieć ledwo co założoną działalnosc.Potwierdza że wysyp np wzietych w ten sposob BMW jest spory.
  • Odpowiedz