Wpis z mikrobloga

Jakaś ukrainka próbuje dorobić sprzedając pierogi na lokalnej grupce na fejsie. No to się ktoś w komentarzach musiał zesrać czy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą xD W pierwszym komentarzu screen pozostałych komentarzy, niezła gównoburza zarówno po jednej i po drugiej stronie, a nawet madki "bo ukraińcy 500+ za darmo dostajo" xD.

#ukraina #wojna #rosja #wtf #radom #podatki
anoysath - Jakaś ukrainka próbuje dorobić sprzedając pierogi na lokalnej grupce na fe...

źródło: comment_1650539266yx1Xi2CtxPI7D2nUIoGTKD.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@anoysath: U mnie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najlepsze są baby, które same sprzedają swoje wypieki i chleby na jakichś aukcjach charytatywnych, paznokcie czy fryzury ogłaszają na lokalnych grupkach - same od 5 lat bez złotówki podatku, ale przyjechały Ukrainki i je 'okradają' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anoysath: Sprawa komplikuje się jednak przy działalnościach, które z założenia chcą sprzedawać lub produkować żywności, np. robienie kanapek w domu, sprzedaż waty cukrowej, przygotowanie i sprzedaż popcornu, produkcja tortów i ciast na zamówienie, robienie lodów tajskich na weselach i wiele innych działalności. Każda działalność, która jest związana z żywnością musi zostać wpisana do rejestru podmiotów, które podlegają urzędowej kontroli Inspekcji Sanitarnej, czyli musi otrzymać pozytywne zatwierdzenie.

Bez względu na to czy
  • Odpowiedz
@anoysath: @zuchtomek: 25zł/kg to strasznie drogo, jeśli nie odprowadza żadnych podatków

U mnie w mieście normalnie w pierogarni można kupić za 25zł/kg, tyle że ona odprowadza podatki, utrzymuje lokal i pracowników
  • Odpowiedz
Najlepsze są baby, które same sprzedają swoje wypieki i chleby na jakichś aukcjach charytatywnych, paznokcie czy fryzury ogłaszają na lokalnych grupkach - same od 5 lat bez złotówki podatku, ale przyjechały Ukrainki i je 'okradają' ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zuchtomek: no w punkt, jakbym mógł to bym 100 plusów dał, to samo na takiej grupce co ja jestem w moim miasteczku rodzinnym, paznokcie 150zł nie ma problemu,
  • Odpowiedz