Wpis z mikrobloga

Wystawiłem i sprzedałem na #allegro #perfumy Nowy, zafoliowany flakon Hugo Boss The Scent 200ml.
Kupujący od razu po odebraniu przesyłki założył mi dyskusję takiej treśći:

Powód otwarcia dyskusji: wada wykryta podczas używania

Zakupiona woda toaletowa jest z 2018 roku i praktycznie nic nie pachnie. Jest przeterminowana albo nieoryginalna. W opisie nie było podane, że jest to woda 5-cio letnia lub replika. Gdyby taka informacja była zawarta, to nie doszło by transakcji. Odsyłam towar i oczekuję zwrot wszystkich środków.


Wszystko było oryginalne i termin ważności przy PAO 36M nie ma zastosowania bo produkt był nienaruszony. Zwrot mu oczywiście przyjmę, bo muszę do 14 dni, natomiast nie jestem Notino.pl i bardzo mi się nie podobają te kłamstwa o nieoryginalności i to że chce mi zwrócić rozpakowany i używany produkt, którego już nie sprzedam po takiej samej cenie.

Planuję mu odpisać, że pomniejszę mu zwrot środków o zużycie i uszkodzone opakowanie. Czy dobrze to robię?
#kiciochpyta #oszukujo #prawo
Julian dla zasięgu
SpasticInk - Wystawiłem i sprzedałem na #allegro #perfumy Nowy, zafoliowany flakon Hu...

źródło: comment_1650478258mfcAgtfPyPHgoM1NO5gqLT.jpg

Pobierz
  • 24
  • 0
@Dezynwoltura
@safety_always_off

Prywatnie ale przez klasyczne allegro a nie allegro lokalnie. Aby mieć smarta w ofercie musiałem dodać warunki zwrotu, więc dałem standard 14 dni i teraz nie wiem czy mogę się tak z tego bez konsekwencji wycofać. Typ widzę że jest zdeterminowany aby to zwrócić i kręci gówno burzę
@SpasticInk nie wiem o co chodzi z tymi warunkami zwrotu w związku ze Smartem, ale jeżeli zakupił to prywatnie a ty jesteś przekonany, że nic nie zataiłeś a produkt jest w porządku to niech się całuje w pompę...

Co to jest PAO ?
Jeżeli na opakowaniu perfum pisze, że nie otwierane zachowują przydatność do 36 miesięcy albo jest to jakaś umowna rzecz w świecie perfum xD to jak wyżej niech całuje się
@SpasticInk: Jeżeli jesteś osobą prywatną i zaznaczyłeś w ofercie, że jest możliwość odstąpienia od umowy w terminie 14 dni to masz obowiązek taki zwrot przyjąć, przy czym faktycznie możesz pomniejszyć kwotę zwrotu o brakującą objętość produktu - tutaj uwaga - proprocjonalnie do ubytku. Nie możesz wliczać do tego nieuzasadnionych kwot za np. otwarcie produktu/opakowania lub jego użycie.
@SpasticInk: ja bym tego nie przyjął w związku z tym, że produkt został rozpakowany, jest oryginalny, a data produkcji nie ma żadnego znaczenia i co więcej - 36 miesięcy od pierwszego psika zaczęło się właśnie naliczać :D
kupujący oczywiście może towar reklamować (przecież uważa, że coś jest z nim nie tak) - Ty taką reklamację masz obowiązek przyjąć i możesz ją spokojnie odrzucić, jeśli wszystko z produktem jest ok.
@SpasticInk: no ale Ty tam masz napisane "czas na odstąpienie od umowy - 14 dni". W takim przypadku musisz przyjąć zwrot. Chłop nawet nie musi podawać przyczyny zwrotu.

Według mnie, nawet jeżeli raz psiknął, to nie będzie to podstawa do obniżenia kwoty zakupu.
@Dezynwoltura: data produkcji perfum nie musiała być podana bo nie obowiązuje w tym przypadku. Producent jej nie podaje oficjalnie gdyż ma zastosowanie PAO:
więc termin ważności 3 lat zaczyna się liczyć od momentu otwarcia ¯\_(ツ)_/¯
Na zdjęciu (które jest częścią opisu oferty) jest takowe, spodu, na którym widać symbol 36M

@safety_always_off: no to powiedzmy, że on nada zwrot w ramach reklamacji. Ja odbieram tą przesyłkę i nie uznaję tej
data produkcji perfum nie musiała być podana bo nie obowiązuje w tym przypadku. Producent jej nie podaje oficjalnie gdyż ma zastosowanie PAO:

więc termin ważności 3 lat zaczyna się liczyć od momentu otwarcia ¯_(ツ)_/¯

Na zdjęciu (które jest częścią opisu oferty) jest takowe, spodu, na którym widać symbol 36M


@SpasticInk: ale tego PAO to Ty odpuść, ono tutaj nie ma nic do rzeczy
@SlepyBazant @SpasticInk Przeczytaj o co dokładnie chodzi z tymi warunkami Smart, bo mi się wydaje że chodzi o darmowy zwrot w przypadku nie użycia produktu lub jeżeli kupujący rozmyśli się z zakupu chociaż tutaj też nie jestem pewien czy wtedy też musisz przyjąć zwrot jeżeli sprzedajesz to prywatnie. Chyba, że Allegro pozwalając Ci użyć znaczka SMART nakazuje Ci to ¯_(ツ)_/¯

Na Allegro jak kupowałem ze sklepu towar, zdarzało mi się go odesłać
W Sephorze też kupujesz, otwierasz, a potem odsyłasz jak ci się zapach/kosmetyk nie spodobał?


@SpasticInk: Tak, możesz tak zrobić, ale nie ze wszystkim. Myślisz, że Notino przyjmuje użyte perfumy i nie obniża kwoty zakupu, bo jest takie dobroduszne? A nieważne, Twój cyrk, Twoje małpy.

Chyba, że Allegro pozwalając Ci użyć znaczka SMART nakazuje Ci to


@Dezynwoltura: Nie będę analizować regulaminu zwrotu na allegro. Mam ciekawsze rzeczy do robienia.
Myślisz, że Notino przyjmuje użyte perfumy i nie obniża kwoty zakupu, bo jest takie dobroduszne?


@SlepyBazant: no tez tak chcę zrobić i przerzucić tą stratę na osobę, która jest temu winna, czyli na kupującego, który się dopuszcza takich praktyk, to jego wina, że doprowadził do tego że produkt jest niepełnowartościowy.
Łatwo się mówi "twój cyrk, twoje małpy" dopóki Ciebie to nie spotka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Łatwo się mówi "twój cyrk, twoje małpy" dopóki Ciebie to nie spotka


@SpasticInk: napisałem Ci gdzie powinieneś szukać informacji - regulamin zwrotów smarta, a Ty czekasz aż ktoś Ci powie to, co chcesz usłyszeć albo zrobi za Ciebie.

To, że sobie w ofercie napisałeś "przyjmuję tylko nieużywane produkty" możesz sobie wyrzucić do śmietnika, jeżeli jest to sprzeczne z regulaminem allegro. Sam napisałeś

Aby mieć smarta w ofercie musiałem dodać warunki zwrotu,
@SlepyBazant

Chyba, że Allegro pozwalając Ci użyć znaczka SMART nakazuje Ci to


Nie będę analizować regulaminu zwrotu na allegro.

Mam ciekawsze rzeczy do robienia.


To było akurat bardziej skierowane do @SpasticInk, ale jak Ci się nie chce analizować/pomyśleć to nie feruj takich wyroków:

no ale Ty tam masz napisane "czas na odstąpienie od umowy - 14 dni". W takim przypadku musisz przyjąć zwrot. Chłop nawet nie musi podawać przyczyny zwrotu.
Według
@SlepyBazant: @Dezynwoltura: ok, małe sprostowanie dot. tego Smarta.
Oferta już trochę wisiała i był w niej Smart a co za tym idzie warunki zwrotów.
Natomiast w międzyczasie Smart w ofercie wygasł (chyba nie miałem opcji kuriera i zabrali).
W momencie sprzedaży Smarta nie było, także jeżeli jestem osobą prywatną to nie muszę realizować tego zwrotu.
Największym problemem allegro jest to, że jest pro-kupujący, a nie pro-sprzedający i teraz by mi