Wpis z mikrobloga

Póki co jestem pod ogromnym wrażeniem po tym pierwszym sezonie. Dawno żaden serial nie dał mi do myślenia tyle co "Severance". Oby tylko nie przeciągneli tego niepotrzebnie jak "Lost". Zauważyłem tylko jedną nieścisłość. Niby czas, w którym dzieje się akcja nie jest do końca określony, to jednak można wywnioskować że są to wczesne lata 2000 (starsze auta, telefony, komputery). Natomiast w jednej ze scen w ostatnim odcinku, kiedy Ricken przygotowywał się do odczytu swojej książki - nagle zaczął dzwonić dzwonek. Po czym wszyscy jak się obejrzeli, to Ricken powiedział "it's just a ringing app". Czyli musiał mieć smartfona. Ciekawe czy było to zrobione celowo? Czy to jakaś niedoróbka?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#severance #rozdzielenie #seriale #appletv #serial
  • 12
@grzemiak
@metamorphogenesis dorzucam ciekawostkę, że są teorie odnośnie Kiera Eegana, że:

- żyje i ma się dobrze (na to by wskazywały cytaty, że ciało nie gnije czy coś takiego)
- żyje jako taki chip, który siedzi w głowach jego następców
- żyje jako program komputerowy, może to on jest tym całym zarządem

Powala mnie jak wielki potencjał ma ten świat, czuję się jak za czasów Lost
@Robciqqq: Thank you captain obvious. Wiem że była - przecież o tym właśnie pisałem w moim wpisie pod koniec...

Natomiast w jednej ze scen w ostatnim odcinku, kiedy Ricken przygotowywał się do odczytu swojej książki - nagle zaczął dzwonić dzwonek. Po czym wszyscy jak się obejrzeli, to Ricken powiedział "it's just a ringing app". Czyli musiał mieć smartfona. Ciekawe czy było to zrobione celowo?
@grzemiak: w serialu mają nowoczesne telefony i komputery. W biurze sekretarka na parterze i ochroniarz w odcinku 1 siedzą przed płaskimi ekranami. Siostra w którymś odcinku korzysta z laptopa. Jedynie w biurze wewnętrznym są te dziwne monitory ale wydaje mi się, że one są związanie z całym voodoo mózgu.

Ale fakt zwóciłem uwagę, że wszyscy mają stare auta takie z lat 80-90 i też tego nie rozumiałem ale może akcja dzieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SzubiDubiDu: bardzo późno odpisuję na ten komentarz, wiem XD

Ale być może maja kineskopowe monitory dlatego ze sa tam upchane kamery i byc może inny sprzęt - jest scena gdy Helly robi speedrun zeby wyrobić norme a Harmony na swoim ekranie ma obraz z kamery w jej monitorze