Wpis z mikrobloga

@SkrytyZolw: poszedłem do ortodonty z myślą o założeniu aparatu samoligaturujacego, ale omówił ze mną różne opcje i miedzy innymi wspominał o tym systemie Invisalign. Wcześniej nie brałem go pod uwagę, bo myślałem, ze te ceny kilkanaście k zł to cena za same nakładki bez wizyt itd. Po podliczeniu kosztów nakładki Invisalign wyszły mi jakieś 2-3k drożej niż aparat samoligaturujacy.
@Patt_: o kurde, to z kolei aparat samoligaturujący drogo wychodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak możesz sobie pozwolić finansowo, to wybór nakładek jest zdecydowanie lepszy. To ogromna różnica przede wszystkim w kwestii utrzymania właściwej higieny. Przy aparacie metalowym trzeba się naprawdę dużo nameczyć żeby oczyścić zęby i jest to uciążliwe.
@SkrytyZolw: kwestia finansowa powiedzmy, ze gra drugorzędną role, dzięki za info. Możliwe, ze przy aparacie stałym przyjąłem złą liczbę wizyt, bo liczyłem wizyty co 4 tygodnie a nie co 6-8 tygodni. Tez dostałem info, ze przy Invisalign możliwe, ze uda się uniknąć przynajmniej jednego implantu.

No nic, dzięki za pomoc. :)