Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z ogniskiem i namiotem na plaży? Czytam przeróżne artykuły i sam już nie wiem, raz piszą że spoko, a raz że nie. Chciałbym jechać na Hel rowerem i myślałem żeby zrobić biwak gdzieś między Chałupami a Jastarnią. Są jakieś wyznaczone strefy czy można się władować gdziekolwiek?
#pytanie #hel #chalupy #biwak #morze #bushcraft #morze
  • 5
@yifizi: Jest jakistam przepis ktory mowi ze nie ma czegos takiego jak prywatna linia brzegowa. Czyli teoretycznie mozesz sie na plazy kimnac. Praktycznie to jednak zalezy czy to nie jakis park, rezerwat czy inne takie.

Tu niestety nie skandynawia. Jak robilismy tripa finlandia-norwegia-szwecja to rozbilismy sie na plazy (>100m od zabudowan). Pani ktora spacerowala z psem zapytala co tu robimy. To odpowiedzielismy ze jedna noc i jedziemy dalej. Odpowiedziala "ok ale
@yifizi: Ogniska legalnie nigdzie nie rozpalisz poza wyznaczonymi miejscami. Legalnie pośpisz tylko w miejscach wyznaczonych do biwakowania w tym programie bushcraftowym lasów państwowych. Ale ja bym się nie cykał. Nie raz spałem w dzikich miejscach nie ujętych jako spoko. Zreszta właśnie to samo planowałem na poprzedni weekend: spanie w namiocie na Helu i rozpalenie ogniska małego w blaszanej kuchence. Ryzyk fizyk. Leśnika raczej nie spotkasz ale jeżeli tak i będzie nieugięty
@yifizi bez zgody Dyrektora Urzędu Morskiego, ogniska na plaży palić nie można - kara sądowa do 5k. Procedura uzyskania zgody na rozpalenie ogniska może potrwać do 4 tygodni.

Art 37. 2a. Podpunkt 2 a. USTAWA
z dnia 21 marca 1991 r.
o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej izby administracji morskiej

W praktyce jak nie ropalisz ogniska wielkiego jak na filmach to raczej nikt Cię nie ścignie. A najlepiej to Dakotę zrobić.

Co do