Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema, mam pytanie odnośnie #prawojazdy
Long story short, w 2k19 ukończyłem kurs, zdałem teorię w #word i dwukrotnie przystępowałem do egzaminu praktycznego ze znikomym skutkiem.
Cały temat prawa jazdy odpuściłem, najpierw przez zarobkowy wyjazd zagranicę, a później przez pandemię Covid, która - przynajmniej w moim lokalny wordzie - sporo namieszała i wydłużyła terminy oczekiwania na egzamin.
Później to już było takie moje typowe "aaa #!$%@?ć". Miałem okresy lepsze i gorsze. Pracując, mając pieniądze, bardzo celebrowałem czas wolny i żal było mi go marnować na przypominanie sobie arkan piractwa drogowego. Nie pracując, to samo rozumiało się jako okres gorszy, bo pieniądze to jedno, ale nadmiar czasu mi nie służy, potęguje moje lenistwo, wpędzając mnie w totalną prokrastynację i takie społeczne #!$%@?.
Mówiąc "A" jeszcze jako maturzysta, teraz - jako dorosły chłop - chciałbym - a może nawet wypadałoby mi - powiedzieć "B".
Tylko nie wiem jak ugryźć temat.
1. Z tego co się orientuję, już w czasach mojej nauki, zmianie uległa terminowość egzaminu praktycznego. Rzekomo czyniąc go bezterminowym. Right? Czysto hipotetycznie, mogę podejść do egzaminu praktycznego w każdym momencie, niezależnie od długości przerwy od nauki?
2. Badania lekarskie, za które zapłaciłem niezłą kasę, w teorii miałem bezterminowe, natomiast podejrzewam, że i tak jest to gówno warte po 3 latach. Zgadłem?
3. Godziny chciałbym wykupić w innym ośrodku, z poprzedniego nie jestem zadowolony. Potrzebuję pobrać jakiekolwiek papiery z tamtego OSK/urzędu w którym rejestrowałem profil kursanta? Wszystkie papiery związane z nauką jazdy (poza kartkami z dwóch oblanych egzaminów praktycznych xD) gdzieś mi się zapodziały. OSK mają jawny dostęp do informacji o kursantach, wyłącznie na podstawie danych osobowych? Pytam o to, żeby wiedzieć czy muszę się jakoś przygotować przed wizytą w ośrodku czy po prostu mogę se zadzwonić "Jan Kowalski, chciałbym wykupić X godzin".
4. Waszym zdaniem. Jest sens zaczynać kurs od samego początku czy lepiej skupić się na samej jeździe, teorię ogarniając we własnych zakresie? Lekcje teoretyczne w poprzednim OSK to był śmiech, ale może nie jest to standard i po takiej przerwie warto odświeżyć podstawy przy pomocy instruktora.

#kiciochpyta #prawojazdy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625d8d9877ac277f47a71355
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. mozesz podejsc kiedy chcesz
2. jak masz bezterminowe to sa wazne caly czas, to chyba logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. nie, potrzebny ci tylko numer ppk, mozesz na info car zapisac sie na egzamin. sprawdz tylko, czy nie masz zablokowanego tego numeru ppk, bo po roku lub dwa "bezczynnosci" sie blokuje
4. jak masz zdana teorie to imo wez sobie z 10h jazd i