Wpis z mikrobloga

Przejechałem się Renault Arkana.
Jasne, na co dzień jeżdżę sześcioletnim Fordem w dieslu, więc różnica w technologii i komforcie jest ogromną (zwłaszcza, że to Arkana w hybrydzie), ale to co się rzuca w oczy to kiepskie wykorzystanie bagażnika (jest płytki a pod podłogą koło + podnośnik i w ciul pustego miejsca). Do tego silnik wyje podczas podjazdów pod górkę (ja wiem, że wyższe obroty, bo obciążenie, ale to serio wyje), przyspiesza tak sobie a spala 6,5l/100km.
Imo uczciwe 6/10
#samochody #motoryzacja #renault
OrzechowyDzem - Przejechałem się Renault Arkana. 
Jasne, na co dzień jeżdżę sześciole...

źródło: comment_1650054750qZ91HjwQExPGhgsTvFE7cp.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
(zwłaszcza, że to Arkana w hybrydzie


@OrzechowyDzem: a teraz zobacz do danych technicznych i się mocno zdziwisz gdy odkryjesz że hybryda z silnikiem 1.6 ma gorsze parametry niż zwykła wersja z silnikiem 1.3!
  • Odpowiedz
zwykła jest lżejsza


@OrzechowyDzem: oczywiście tylko ta hybryda powinna coś dawać a tam różnicy w spalaniu aż tak dużej nie ma. Chociaż jak ktoś ma przewagę jazdy po mieście to wtedy może to się dopiero opłaci.
  • Odpowiedz
no tak, robiąc 3km dziennie nie ma sensu dopłacać do hybrydy :D wtedy elektryk, jeśli ktoś chce być eko i ma gdzie ładować


@OrzechowyDzem: nie opłaca się, taniej kupić małą benzynę ze starego typu silnikiem czyli jakaś używka. Elektryk się nie zwróci, nie ma takiej opcji.
  • Odpowiedz