Wpis z mikrobloga

lato idzie, moja kosiarka spalinowa ma nierówne obroty, raz wchodzi na maxa, a raz prawie gaśnie, i tak co 2 sekundy. mam niby regulacje obrotów, taki posuw na którym jest start, potem królik i żółw, niestety cokolwiek tam nie poprzesuwam gówno to daje. jakieś pomysły co może być nie tak? idzie wiosna trzeba zacząć naprawiać co sie da
#silnik #kosiarka #spalinowy #pytanie #kiciochpyta
  • 6
@Lorak11: swieca jest często czyszczona, ale filtr powietrza i gaźnik to chyba nigdy w zyciu nie był dotykany więc jak tylko skonczą się swięta to się tym zainteresuje, dzięki za rade
@s3mpaaj: @Lorak11: Podepnę się pod pytanie. Bo moja jesienią miała problem z zapaleniem (trzeba było się z nią szarpać). A potem potrafiła nierówno pracować. I przy ponownym zapalaniu czasami strzelała.

Wykręciłem świecę i przeczyściłem. Ale teraz chyba ją sobie rozłożę i przeczyszczę. Pytanie - czy jest coś, czego rozkręcać mi nie wolno? Albo co jak rozkręcę, to już nie złożę bez części zamiennych (w stylu jednorazowych uszczelek w aucie, które
@smiech2: to wszystko zależy od producenta, są części co jak mówisz są ,,nierozbieralne" albo tylko raz. Zrób taki serwis jak pisałem wyżej, albo oddaj do sprawdzonego fachowca. Sam muszę wykonać taki serwis w skoczku Wacker bo po dwóch latach zapalił ale z trudem :)
filtr powietrza jak nie był czyszczony to na 100% już nie przepuszcza powietrza.

@open_or_die: To ta taka gąbeczka schowana w małym pudełku? Jeśli tak, to czy to powinno być suche, czy przejechane olejem?