Wpis z mikrobloga

Miraski, w okolicach czerwca planujemy z dziewczyna przeprowadzke do #krakow i myslimy o wynajmie #mieszkania . Do weteranow poszukiwan pytanko, gdzie nalepiej szukac w normalnych cenach ofert? olx?, otodom?, morizon?, jakies grupki na fb? czy olac to i uderzyc do jakiegos biura? Wiem, ze oni licza sobie za to, ale co jak zglosze sie do kilku biur? Mozna tak nagle powiedziec "ok, juz znalezlismy, nie szukajcie wiecej, elo"? Najlepiej by bylo zglosic sie do kilku i niech szukaja, ale pewnie za rezygnacje beda chcieli $.

#wynajem #mieszkanie #nieruchomosci #pytaniedoeksperta
  • 18
@mates21: Osobiście z FB bym zrezygnował, bo jest tam starszy spam i ciężko cokolwiek znaleźć. Jeśli szukacie od prywatnych osób, to olx otodom gratka i filtr że tylko prywatni. Może się udać, ale pewnie trzeba będzie codziennie odświeżać oferty i dzwonić od razu i oglądać nawet tego samego dnia, bo już później może być nieaktualne. Jeśli jednak możecie sobie pozwolić na zapłacenie odstępnego agencji, to wtedy macie szerszy wybór mieszkań, więc
@mates21: Módl sie o spokój na Ukrainie, to będzie miało mega wpływ na ceny wynajmu w Krakowie. Kraków to jedno z trzech najbardziej zalanych falą Uchodźców miast, do tego wróciła nauka w pełni stacjonarna. Pokoje latają w cenie kawalerek, ale to się uspokoi, bo mnóstwo mieszkań jest oddawanych nowych. Pytanie tylko kiedy, do czerwca włącznie może być kolorowo.
@mates21:

Pytanie, co jesli do kilku biur sie zglosze? :D Ktores znajdzie dla mnie ideolo, wiec z reszty musze zrezygnowac, tylko czy nie za gruby dolar.


W normalnym biurze płacisz jak już cis za ich pośrednictwem wynajmiesz, pod żadnym pozorem nie daj się wkręcić w inne opłaty, bo to scam.
@mates21: Wiem ze jeden Mirek ma do wynajęcia 2 pokoje, chociaż nie wiem czy nie ponad 2800 całość. Wyślę mu link do posta :) Ew jak coś mi wpadnie to dam znać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja będę miał w środę coś na Banacha - ale nie wiem jeszcze jaka cena.
@mates21: Polecam mniej popularne stronki jak Morrizon, Otodom, OLXa olej, strasznie chłam. Jak było jeszcze gumtree, to tam chodziły fajne oferty, ale teraz to średnio. Z agencjami bym uważał, ich udział to jest #!$%@? nic nierobienie za jednokrotność odstępnego... Byliśmy raz z agentem oglądać mieszkanie na sprzedaż, to gość nie umiał o nim nic powiedzieć, wiedział tylko jak wydukać, ze bierze 4% prowizji netto. Co do szukania, zacząłbym już w Maju,