Wpis z mikrobloga

Samodzielny montaż ościeżnic, pytanko:

W nowym mieszkaniu mam jeden ciasny otwór pod drzwi wewnętrzne na 89,6cm, chciałem zamontować drzwi 80 przy czym ościeżnica na gotowo będzie mieć 89,5cm szerokości. Wydaje mi się, że raczej nie ma szans żebym wcisnął tam jakoś pianę montażową bez podkuwania i nachodzi mnie pytanie czy przytwierdzenie ościeżnicy na same kołki/kotwy montażowe do ościeżnic zda egzamin? Znalazłem niby specjalnie kołeczki do drzwi/okien, zastanawiam się czy to zda egzamin.

#diy #majsterkowanie #remontujzwykopem
ZiuZiak - Samodzielny montaż ościeżnic, pytanko:

W nowym mieszkaniu mam jeden cias...

źródło: comment_16498525791nJ9VpynglDgSOyLn9phUa.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@ZiuZiak: kołki dobierasz pod materiał w którym będą umieszczone, jak masz coś delikatnego to takie mogą się kiepsko trzymać. Sprawdzałeś jaki powinien być otwór pod ościeżnicę regulowaną? Wydaje mi się że mniejszy trochę niż pod normalną.
  • Odpowiedz
@Polanin: Dobra uwaga, większość ścian działowych mam z gazobetu, muszę sprawdzić czy w tym otworze jedna strona nie jest nośna i to by była dobra wiadomość, bo akurat tam ościeżnica miałaby zawiasy.

@wiesiu2: Właśnie otwór jest taki (209x85), że regulowanej tam nie zamontuję, nie mam się z regulowaną do czego złapać od czoła drzwi tam gdzie idą te zintegrowane listwy maskujące i z tego co patrzę to regulowana jest 4
  • Odpowiedz
regulowana jest 4 cm szersza i prawie dwa razy droższa :)


@ZiuZiak: jest szersza ale pytanie czy otwór jest też szerszy bo mi się wydaje że węższy, chociażby tutaj tak jest napisane: https://www.porta.com.pl/otworzsiena/drzwi/prawidlowy-wymiar-otworu-na-drzwi

Co do ceny to wygląd lepszy i nie musisz się w listwy lub ćwierćwałki bawić aby to wykończyć. W poprzednim mieszkaniu miałem zwykłe, w nowym zamontowałem regulowane i nie żałuje.
  • Odpowiedz