Wpis z mikrobloga

Mam problem z ogarnięciem statystyk benzyna + LPG w apce Fuelio.
Przedstawię jak to wygląda: Zatankowałem do pełna zarówno benzynę oraz gaz. Przejechałem 477 km z czego 420 na gazie, a 57 na benzynie. Następnie zatankowałem ponownie gaz i benzynę do pełna. Chciałem te tankowania wprowadzić do aplikacji. Wprowadzam stan licznika przy tankowaniu ale chciałbym wyszczególnić spalanie na gazie oraz benzynie. Mam dodane 2 zbiorniki w ustawieniach samochodu. Nie udało mi się uzyskać poprawnego spalania jak wpisałem dla obu tankowań ten sam stan licznika bo aplikacja pokazało że spaliłem 0l benzyny. Spróbowałem zrobić tak, że tankowanie gazu wpisałem przy stanie licznika kiedy skończył mi się gaz, a tankowanie benzyny przy stanie kiedy skończyłem trasę - czyli te 57 km później ale również pokazuje błędne spalanie dla benzyny - 0.86 l
Czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia ?
@adek
#fuelio #paliwo
  • 3
@JustResurrected: spróbowałem jeszcze z opcją wykluczenia, czyli wpisałem tankowanie gazu po pokonaniu całej trasy czyli 477 km i wykluczylem z niego 57 km przejechanego na benzynie. Następnie spróbowałem dodać benzynę również przy tym samym stanie licznika i nadal pokazuje źle spalanie 0.86 l/100. #fuelio
Liczone jest to osobno dla każdego baku. Więc spalanie benzyny - o ile nie miałeś dwóch tankowań po sobie - ciężko wyliczyć. Bierzmy pod uwagę osobno bak LPG i benzyny. Moze byc t ak, ze masz wartość na 1000km spalania 1L/100km bo tankowałeś bardzo mało benzyny a jeździłeś na LPG.
@adek: no właśnie miałem 2 tankowania po sobie. Od razu po trasie zatankowałem zarówno gaz i benzynę. Wiedziałem że na gazie przejechałem 420 km a na benzynie musiałem dojechać jeszcze 57 km.
Ale chyba udało mi się to ogarnąć. Dodałem wpis z tankowania gazu po 477 km z wykluczeniem 57 km i drugi wpis z tankowania benzyny również po 477 km z wykluczeniem 420 km. Wyniki wydają się być w porządku.