Wpis z mikrobloga

Ale festiwal fikołków prawnych na ig #wardega. Całą "analizę prawną" oparł o ten artykuł. Sylwestrze nie wiem, czy specjalnie nie doczytałeś treści tego zdania, czy przez przypadek, ale ta końcówka jest najistotniejsza: "Umowa na okres próbny może zostać zawarta tylko wtedy, gdy poprzedza jedną ze wskazanych wyżej umów. Jeżeli np. pracodawca zamierza zawrzeć z nowym pracownikiem umowę zlecenie lub umowę o dzieło, to nie ma możliwości zawarcia z nim umowy na okres próbny na zasadach określonych w Kodeksie pracy. " To nie wyłącza możliwości zawarcia takiej umowy na gruncie kodeksu cywilnego. Istnieje takie coś jak reguła swobody umów: "Art. 353'1 Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. " Zatem Konopsky swobodnie mógł zawrzeć taką umowę (kc nie wyklucza możliwości zawierania umów nieodpłatnych). Główny argument jaki podajesz na to, że powinny mieć do tej umowy zastosowanie przepisy KP jest to, że Konopsky w swoim materiale nazywa to "okresem próbnym". Musisz wiedzieć, że nie ma to najmniejszego znaczenia jak on to nazywa. Przy interpretacji umów nazwa nie ma żadnego znaczenia, liczą się jej postanowienia.
  • 6
@Wyimaginowanypsychoanalityk: Witam, Twoje uwagi są jak najbardziej cenne. W tym przypadku jednak nie mówimy o zawarciu umowy na gruncie cywilnym gdyż żadna taka umowa nie została zawarta (załącznik).

Natomiast jeśli masz czas chętnie przegadałbym kwestię umów cywilnych. Masz na myśli umowy cywilne nieodpłatne czy jaki dokładnie rodzaj?

W przypadku Konopskiego mówimy o okresie próbnym. To są słowa, których użył.
sawardega - @Wyimaginowanypsychoanalityk: Witam, Twoje uwagi są jak najbardziej cenne...

źródło: comment_1649787187OyhEEO3h9ynTGS62flTMAh.jpg

Pobierz
@sawardega: Nie jest do końca tak. Zwróć uwagę na art. Art. 60 KC "Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli). " Z jego treści wynika to, że umowa może zostać zawarta w sposób dorozumiany w gwarze prawniczej "per facta
@sawardega: xDDDDDD znawca prawa się znalazł. Odpowiedziałeś kiedykolwiek prawnie za utrudnianie pracy komunikacji miejskiej, policji, podszywanie się pod policjanta, straszenie ludzi psem pająkiem? Sprzedajesz bluzy w #!$%@? wyglądające jak z Dragon Balla bo zmienisz tylko znaczek kanji, nawet jeśli zgodne z prawem to w #!$%@? nieetyczne. Co z wizerunkiem psiakobusa? Odniesiesz się do filmu PR albo tego godzinnego o technikach manipulacji czy dalej będziesz męczył temat zastępczy głupszego od siebie Konopa?