Wpis z mikrobloga

#ksiazki
#ebook
Witajcie

TLDR:
Lubie tematykę post-apo , horrory, sci-fi w wersji raczej hard niż baśniowe star wars, oraz książki historyczne o konfliktach zbrojnych, proszę o sugestie ciekawych tytułów do czytania

W ostatnim czasie miałem niezłego farta jeśli chodzi o wybór książek do czytania, także dzięki wykopowi. Niemal każda książka jaką czytałem to był mega hicior i trafiała w moje gusta na maksa
Więc wracam na wykop po skończeniu kolejnej z pytaniem jakie zadawałem już wcześniej:
Co polecacie moi drodzy?

Oto co czytałem ostatnio i moje oceny od 1 do 10

Bobiverse 10/10
Devolution, world War Z, zombie survival guide, Max Brooks wszystkie na 12/10
Problem trzech ciał 5/10
Dan Simon's Terror 12/10
The ends of the world, Peter Branen 10/10
Seria Expance 10/10
The longest winter, Alex Kershav 9/10
Hell in a Very small place, Bernard B. Fall 12/10
Hail Mary, Andy Weir 14/10
Shio of fools, Richard Russo 10/10
Gwiazdozbior Psa, Petter Heller 10/10
Christie, Stephen King 10/10
The road, Cormac McCarthy 14/10

Do tego cała masę opowieści post-apo i kilka pozycji Beevora oraz Glantza
  • 47
  • Odpowiedz
@PurpleHaze:
Ja nie daje tobie rekomendacji, aj tu przyszedłem po rekomendacje
Nie pusz się tak xd

Oceny I książki jakie przedstawiłem dają obraz co uważam za dobrą rozrywkę
Post-apo bardzo lubię więc jak książka jest w temacie to ma gwarantowaną lepsza ocenę chyba że jest krapem.
Ja wiem ze ktoś lubi chałwę a dla kogoś to cukier z kurzem ale to ty tu się pojawiłeś z jakimiś wątami takie rzeczy ci
  • Odpowiedz
@last_of_us: polecam powieści historyczne cornwella. Trylogia arturiańska oraz wojny wikingów. Silne postacie drugoplanowe, świetne sceny batalistyczne, konflikt religii oraz perypetie romansowe to trylogią, a wojny wikingów to silny bohater pierwszoplanowy oraz świetny Alfred, reszta to tlo. W wojnach to głównie walka, fabuła jest bardziej dynamiczna.
  • Odpowiedz
@last_of_us Hyperion ma specyficzny start (7 opowieści), ale potem zaczyna się już mega jazda - docisnij, a będziesz usatysfakcjonowany.
Może coś z dark-fantasy? Czarna Kompania G. Cooka, a jak chcesz coś post-modernistycznego to Erikson z Malazanską, ale to już grubszy temat (zarówno objętościowo jak i strawnie).
  • Odpowiedz