Wpis z mikrobloga

mireczki, jak to jest z #covid19 jeśli chodzi o podróże w EU aktualnie. Dania ma ponoć całkowicie wywalone na covida, Polska poznosiła część obostrzeń, ale jak wracam samolotem to muszę mieć papier, że zdrowy zaszczepiony?

po świętach lecę na kilka dni do Danii, certyfikat mi wygasł, a 3 dawki nie zrobiłem - nie wiem, czy certyfikat się aktywuje do tego czasu.
będę musiał robić testy przy wylocie i wlocie?

#covid19, #dania, #podroze
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@strikingsurface: skoro masz 2dawki to zrób 3 dawkę (teraz bez kolejek, update certyfikatu jest natychmiastowy) i już.
Testy (jeśli obowiązują) trzeba robić w miejscu wyznaczonym na lotnisku i płacić ekstra.
Ps. Te obostrzenia wciąż sie zmieniaja... Imho 3 dawka i 99% problemów z głowy
@bobok: @Poldek0000: no właśnie kolega co jeszcze w marcu leciał, mowił, że w dk teoretycznie testy jeszcze były obowiązkowe, ale wszyscy mieli #!$%@?, a w pl terror covidowy,

@utede: ale po co mam sobie robić? nie jestem antyszczepionkowcem, mam 2 dawki, ale generalnie to co 5 minut się zmienia teoria i zalecenia. szczepionki zakaźne mam porobione, ale co roku szprycować, żeby tylko cetyfikat mieć to trochę #!$%@?
@strikingsurface: Ale nie wiem czemu do mnie o tej szczepionce xD pisałem to samo bo tez mnie irytuje zmienna narracja co chwile. Mam 2 dawki ale okazuje się ze w UE bywa ze to za mało bo „wygasło”. Lece do USA teraz i tam 2 sztuki jest got ale i tak test muszę zrobić… #!$%@? to wszystko @Poldek0000: wolałbym zrobić test za 100zl i mieć spokój, niż byc przymuszonym do