Wpis z mikrobloga

Pytanie mam. Od paru lat pracuje sobie na dziele bo w sumie mi tak wygodnie. Freelance, non stop robie zlecenia, od 4 lat stale dla jednej firmy. Nie mam zadnego zakazu konkurencji wiec robie sobie tez inne zlecenia na dziele - nie tylko dna polakow ale czasami tez dla zagranicznych firm, 2-3 razy do roku trafi sie taka fucha.

No i wlasnie. Dla zagranicznych. Weryfikowalem sobie ten temat u doradcow podatkowych jak to rozliczac i mowili ze spokojnie moge sobie rozliczac takie wplywy wpisujac je w PIT-36 w innych zrodlach i wsio, nic wiecej nie trzeba robic. Konsutlowalem to kilkukrotnie z roznymi doradcami podatkowymi, a jedną deklaracje dwa lata temu uzpelnila mi babka z urzedu skarbowego ktora sporo mi w tej sprawie pomogla zrozumiec (kieeedys jak byla w miescie inicjatywa w pomaganiu rozliczania PITow). Na pytanie co z PIT/ZG mowili ze to niepotrzebne. Nawet mialem dwie korekty PITu ale glownie wynikaly one z innych problemow. Wiec czuje ze robie dobrze.

Tyle ze odkad nie dzialają e-deklaracje jest teraz troche lipa. Czy ktos z was rowniez dorabia sobie na roznych takich zleceniach zagranicznych pracujac z polski? Czy korzysta ktos z aplikacji e-pity i czy ona dziala?
#pit #deklaracje #podatki
  • 2