Wpis z mikrobloga

Ej, jaki był wasz pierwszy prawdziwy (świadomie pomijamy wpinanie wiosła do karty dźwiękowej w kompie czy wieży, którego na początku chyba każdy z nas próbował) wzmacniacz/combo do #gitaraelektryczna czy #gitarabasowa? :-)

Ja zaczynam! Oto Laney MXD30! Kurcze i szczerze nie pamiętam już jak gadał.. Chyba był niezły i cieszyły wbudowane efekty jak na tamte czasy (ok 2003 rok?)!
Kokos - Ej, jaki był wasz pierwszy prawdziwy (świadomie pomijamy wpinanie wiosła do k...

źródło: comment_1649424152FVBmfxxGvMM7JYXYFZxXXR.jpg

Pobierz
  • 19
@Kokos: Ach, starego dobre licealne czasy... Ja miałem na początku Roland Cube 20x jako pierwsza pierdziaweczka a potem Peavey Bandit 112 jako maszyna do zagłuszania perkusji. Do tego Cort Kx5 z Merlinem Hellfire pod mostkiem. Cud że jeszcze pamiętam te nazwy, a minęło juz lekko 10 lat odkąd pozbyłem się sprzętu...
@Kokos: Orange CRUSH, pamiętam ze miał tuner i chyba jakieś efekty, ale nie pamiętam który to dokładnie model był. Przesiadłem się na niego z fender frontmana 10G więc było to coś jak przesiąść się z malucha do mercedesa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Boss Katana 50


@ActiZ: a to ciekawe, ja właśnie się zastanawiam nad migracją z Crusha na Katanę.. :-) Coś z nią nie tak?

Marshall code 50


@Calkiem_wysoko666: #!$%@?ł, bo brzydko brzmi?

Laboga Raduli


@bombynaknurow: o panie, to dopiero start z wysokiej półki! :-)

UNITRA Giewont. Nie pytajcie, jak to gadało.


@alister: ja sobie wyobrażam! takie unitry to był nieodłączny element zimowisk i kolonii. :-)

Hohner Force


@Mr_Hand_of_Fate:
@ActiZ: czaję :-) szkoda, że się nie załapałem, mogliśmy się wymienić czy coś, choć zależy mi na 100mk2 raczej z uwagi pętle efektów. :-)
@Kokos: ograłem sobie code w salonie i było cacy. Ale wiadomo.. nie swoje wiosło,jeszcze nie pomacane ustawienia tylko na gotowcach.. dwa tygodnie pograłem i dupa straszna.. efekty nawet korygowane manualem są bardzo cyfrowe... Za bardzo bym powiedział...
Poszedłem do kolesia co ma katanę Mk 2 50.. ze trzy godziny szarpałem i kręciłem i stwierdziłem ,że to jest jednak dla mnie... Poszedłem do salonu... Coda zostawiłem i wziąłem katanke... I nie żałuję...
@Kokos: O panie, Hohner to robił dosłowniw wszystko, co związane z muzyką. Pierwsza gitara to też Rockwood by Hohner... Ehhhhh, wszystko, czego można się spodziewać po instrumencie Made in China na początku lat 2000 :)
@Kokos: Roland-microcube, miałem wcześniej jakieś wynalazki-samoróbki, pożyczone Labogi, ale to był w sumie pierwszy wzmacniacz gitarowy jaki kupiłem. Bardzo mi się spodobała symulacja VOXa w tym wzmacniaczyku i teraz wszystkie moje presety opieram na Voxie (obecnie gram głównie na symulacjach, chociaż mam też pedalboard, który wpinam do Hotone British Invasion).
@Kokos: Niesławny 15W Line 6 Spider IV ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mimo ogólnie przyjętego hejtu uważam, że brzmi w porządku jak się da go w tryb "insane", ustawi mały gain, bas na zero, a mid i treble na maksa.