Wpis z mikrobloga

@elf_pszeniczny: mam dylemat... Z jednej strony człowiek ma już dosyć tego człowieka, ale z drugiej niech zostanie i posprząta szambo które wybiło przez niego. Może dojdzie do sytuacji, że wkurzony tłum wywiezie go na rączce? No i jego standupy są spoko...
Do tego chyba przydały by mu się jakieś kompetencje


@elf_pszeniczny:

Adam Glapiński (ur. 9 kwietnia 1950 w Warszawie) – polski ekonomista, polityk i nauczyciel akademicki, profesor nauk ekonomicznych.

Ukończył Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie (1968), a następnie studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (1972). W tym samym roku odbył staż w Banque de France w Paryżu. Doktoryzował się, a w 2004 habilitował się w Szkole
@inko-gnito: Ja wiem. Problem w tym, że prezesi NBP generalnie są z nadania politycznego. Przecież Gapińskiego do NBP wkręcił sam Marek Belka, swoją drogą prezes NBP i zawodowy polityk (był premierem!).
Prezes NBP powinien być wybieramy przez uznanych ekspertów, podobnie jak składy sędziowskie, ostatecznie przez większość konstytucyjną.
@piker: bycie politykiem i prezesem NBP jednocześnie, to nic złego. Ale bycie politykiem i prezesem NBP i jednoczesne granie przeciwko rynkowi, a pod dyktando potrzeb politycznych swojej partii to już przegięcie.