Wpis z mikrobloga

Kiedy kolejna edycja #plywajzwykopem ? Bez tego nie mam motywacji, żeby iść na basen! :)

Teraz chyba trzeba sobie postawić jakiś lepszy cel, bo uczestników jest więcej niż na samym początku i szybko nam poszło z tą Wisłą, nieco ponad dwa miesiące. W Polsce przepłynęliśmy już najdłuższe wody, to może czas na coś zagranicznego? Więc gdzie się wybieramy? :) Wybrałam kilka najdłuższych rzek z różnych zakątków świata.

1. Ameryka Płd. - Amazonka: 7 040 km

2. Afryka - Nil: 6 650 km

3. Chiny - Jangcy: 6300 km

4. USA - Missisipi-Missouri: 6020 km

5. Rosja - Lena: 4400 km

6. Australia - Murray+ Darling: 3490 km

7. Europa - Dunaj: 3490 km

Inne? Spis najdłuższych rzek świata.

Zapraszam do dyskusji. Ja chętnie popływałabym w USA, down in Mississipi.

Wołam TOP 30 #plywajzwykopem: @wtfagain @mgmgmg @cyber3in @sisidor @midlands @jbp @stigi @Murinio @syrena_elektro @lookzovt @dbrs @hbr @ycnamocaba @niegramwwowa No i jeszcze @Adammik
F.....a - Kiedy kolejna edycja #plywajzwykopem ? Bez tego nie mam motywacji, żeby iść...

źródło: comment_VBKlUj2J9Od6kQqxqYyMPJtxYyH6d4LO.jpg

Pobierz
  • 20
@Famina: proponowałem już płynięcie linią brzegową do Świnoujścia, ale można dalej linią brzegową np do Kopenhagi czy jakieś tam Dunkierki ;)

ale jeśli rzeki to popieram tą w usa ;)
mi też obojętnie, ale tak jak pisze @Stadler fajnie jakby była jakaś mapka z zaznaczoną aktualną pozycją, bądź ewentualnie podzielić cały dystans na kilka etapów, aby długi dystans nie stał się zbyt monotonny.