Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję porady z zakresu rozliczeń za ogrzewanie mieszkania w bloku. Nawet nie wiem jak to otagować XD
Może ktoś z was wie jak działają mierniki zużycia, dające odczyt bezprzewodowy?

W czym rzecz?
Jako że mam mieszkanie w wielkiej płycie po remoncie, docieplone gdzie trzeba, z dobrymi oknami, więc rozliczenia zwykle przychodziły z nadpłatą i zwrotem zaliczki rzędu 300-400 zł. Bo kaloryfery odkręcone na tyle żeby w mieszkaniu było około 20 - 21 stopni.
Wczoraj przyszło mi rozliczenie za ub. rok i miałem małe WTF.
podzielnik w pokoju nr 1: 307 jednostek - ok
podzielnik w pokoju nr 2: 432 jednostki - ok
podzielnik w pokoju nr 3: 1474 jednostki - WTF?

gdzie w ubiegłym roku było mniej więcej podobnie jak w innych pokojach.

W ubiegłym roku robiłem remont w tym pokoju (syna) i teraz kaloryfer jest pod blatem biurka, więc nawet jakby całą zimę okno było otwarte, to kaloryfer "nie widzi" okna.

Ale zwróciłem uwagę na inną rzecz. Pod biurkiem wisi sobie zasilacz komputerowy, który praktycznie dotyka miernika na kaloryferze stroną wydmuchu. Czy to możliwe, że to przez to jest taki odczyt?

#mieszkanie #ogrzewanie #ista #kiciochpyta #heheszki dla zasięgu, dałbym jeszcze programowanie ale się cykam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
ako że mam mieszkanie w wielkiej płycie po remoncie, docieplone gdzie trzeba, z dobrymi oknami, więc rozliczenia zwykle przychodziły z nadpłatą i zwrotem zaliczki rzędu 300-400 zł. Bo kaloryfery odkręcone na tyle żeby w mieszkaniu było około 20 - 21 stopni.

Wczoraj przyszło mi rozliczenie za ub. rok i miałem małe WTF.

podzielnik w pokoju nr 1: 307 jednostek - ok

podzielnik w pokoju nr 2: 432 jednostki - ok

podzielnik w
miernik nagrzewał się od ciepłego powietrza z zasilacza


@marcin-el-mops: no i takie jest moje podejrzenie. Pytanie pozostaje, czy jest chociaż cień szansy na reklamowanie tego "wyniku", bo z 300 zł nadpłaty zrobiło się 400 zł niedopłaty...
Pod biurkiem wisi sobie zasilacz komputerowy, który praktycznie dotyka miernika na kaloryferze stroną wydmuchu. Czy to możliwe, że to przez to jest taki odczyt?


@dominowiak: tak. Ja u siebie to np miałem takiego zawodnika, co odkręcił kaloryfery, otworzył okno (bo za gorąco) a potem pojechał na 2 tyg do mamy :> Nie chcesz myśleć ile to kosztowało :>

bo z 300 zł nadpłaty zrobiło się 400 zł niedopłaty...


@dominowiakOP: pewnie