Wpis z mikrobloga

kredyciarze na stałym 2-3% to chyba nie w Polsce xD


@cucaracha: Stała stopa PKO BP z dnia 16.10.2020 roku to 0,48 - do tego marża np. 1,82 dają razem 2,3. Do października 2025 roku jest bliżej 2 niż 3 nawet :)
o stary, serio porównujesz marżę na stałym i na zmiennym? xD na zmiennym sam mam marżę poniżej 2% ale na tym polega zmienne oprocentowanie że jest dla banku bezpieczniejsze. Na stałym jednym zabezpieczeniem banku przed inflacją jest właśnie marża
@vertical: łap artukuł z 2018: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kredyty-hipoteczne-stale-oprocentowanie-uokik,196,0,2409412.html

Niestety, gwarancja raty kosztuje. Obecnie stałe oprocentowanie kredytu w ofercie Banku ING wynosi 3,98 proc. lub 4,14 proc., w zależności od wersji. Od porównywalnej oferty ze zmiennym oprocentowaniem jest więc wyższe o 0,51 pkt proc. Wyżej oprocentowana jest też oferta w BZ WBK, gdzie wynosi ono 4,85 proc.
łap artukuł z 2018


@cucaracha: Czy ja gdzieś pisałem o 2018 roku? Podałem przecież dzień, kiedy można było zmienić w PKO BP wibor na 0,48 na 5 lat. Ta stała stopa zamiast wiboru w PKO BP zmienia się CODZIENNIE, w 2018 w połowie października wynosiła 2,73 co w połączeniu z marżą ok. 2 daje 4,73 które pokrywa się z tym co podałeś.