Wpis z mikrobloga

To jest jakiś bełkot NWO czy teorii spiskowych? Oglądałem panienkę jeszcze przed covidem, a teraz niemal całe 23 minuty macie o konieczności testów, papierków, green-pass'ów plus reklama gównianego banku, który wciska przelewy na wośp w miejscu normalnych przelewów i oszukuje klientów na płatne konta w tym nawet za przelewy na własne konto (właśnie jestem w trakcie drugiej reklamacji - czekam 13 dni i niezależnie od odpowiedzi leci wypowiedzenie, bo już ogarnąłem normalne banki bezpłatne, bez oszukiwania i wyciągania 1,50 za każdy przelew z konta firmowego).

Do czego zmierzam - dziewczyna chciała polecieć do cieplejszego kraju, oblatana we wszystkim, po testach, szczepieniach, ale ze względu na biurokrację straciła przelot, co za tym idzie kolejne loty i się buja w podróży, kolejne opłaty, infolinie i biurokracje, bo każda firma ma swoje procedury. To jest absurd jak ten system wygląda.

I pomyśleć, że na lewy ticket kupiony na cebulce masz święty spokój. Cyfrowa rewolucja nic nie daje, tylko zmienia sposób kontroli dla "praworządnych" obywateli. Ostatnio bawiłem się z bankami dla obywatela PL/EU - który miał tylko ważny dokument tożsamości dla kraju zamieszkania - bez paszportów obydwu krajów, dowodu polskiego, jedynie z nadanym polskim PESELem. Nawet nie ma opcji, że bez dowodu/paszportu założysz konto. A dowód najłatwiej podrobić, paszport nieco trudniej, ale na luzie ogarniesz na cebulowej sieci czy tam głębokim internecie, jak to się nazywa. Śmieszne biurokracje i świat, któremu nie życzę na nim żyć.

#mbank #finanse #podroze #covid19 #koronawirus #podrozujzwykopem
Tino - To jest jakiś bełkot NWO czy teorii spiskowych? Oglądałem panienkę jeszcze prz...
  • 7
@Tino: był taki dokument nawet gdzieś z mz ale teraz nie mogę go znaleźć gdzie było wypisane ile przeznaczają kasy na promocje szczepień i tam były wypisane na jaki "sektor" przeznaczają ile kasy i tam między innymi był właśnie pseudocelebryci i "celebryci" + taka ciekawostka było też ile kasy dostanie gimna jak wyszczepi ileś tam procent ludzi :D