Wpis z mikrobloga

TLDR: Czy warto zmieniać branżę na frontend od zera? Obecne zarobki 6-10k netto, wysokie umiejętności miękkie, sypie mi się biznes, mam 2 lata na przygotowanie.

Jestem kierownikiem zespołu projektantów w branży budowlanej. W firmie jestem prawie od początku, jestem jednym z 1 pracowników i powoli się wspinałem. Szef obecnie sprzedaje firmę, dyrektorzy odchodzą i będą rotacje. Mam czas na zmianę roboty, a wizja zespołu będzie inna. Nie mam uprawnień, nie projektuje dobrze, mimo że kieruję projektantami. Moja dokładność i ogólne wysokie um. miękkie sprawiły, że tu jestem. Podstawa to 6k netto, z premiami czasem i 10k. Jeśli pójdę do innej firmy w branży to spadnę do 3-3,5k jako zwykły asystent.

Klikanie w kąkuter to moje marzenie od dziecka, budownictwo to troche był przypadek i wysoka kasa mnie trzymała. Prowadzę obecnie kilka stron na wordpress, ogarniam SEO, ale z programowania umiem tylko html i to średnio. Oczywiście html, css, java itp się nauczę.

Mam 2 opcje rozwoju:
- w 2 lata cisnąć uprawnienia i iść na własne w budownictwie, mocno się zmuszając do branży
- w 2 lata uczyć się podstaw frontend i szukać roboty zdalnie na juniora

Jak żyć?

Przepraszam, wiem, że tematów od groma, ale nie znalazłem odniesienia do siebie.

#programowanie #frontend a może #budownictwo #projektowanie
  • 31
@Satanistic: nie wiem, jak z IT, bo kompletnie nie znam branży, ale wiem, że w budownictwie cholernie ciężko jest znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Zwłaszcza jeśli zależałoby ci na robocie w jednym miejscu - jak zrobisz uprawnienia, to albo zapieprzanie jako kierownik w delegacjach, albo rycie jako projektant za grosze ¯\_(ツ)_/¯
@lobo:
lat 31, czasu mam około 15-20h tygodniowo, Olsztyn, przeprowadzka nie wchodzi w grę, żona ma tu firmę

@bm9pY2h1ag:
PM brzmi spoko, ale bez znajomości branży chyba nie ma szans

@aksal89:
nie chce być kierownikiem, tylko projektant wchodzi w grę w budownictwie, męczy mnie trochę praca na etacie już, tym bardziej, że sporo żonie pomagam marketingowo i informatycznie

@lobo: myśle, że bez zastrzezen

@Jaroslaw_Keller: nikomu nie polecam,
@Satanistic: Olsztyn to niestety kijowa lokalizacja, niewiele sensownych firm gdzie możesz zdobyć doświadczenie, a zdalnie mało kto juniora bez doświadczenia weźmie.
@Satanistic: Kumpel został programistą jakieś 3-4 lata temu. Pisał sam dla siebie i trochę się bawił komercyjnie (pisał drobny soft na zlecenie - ucząc się programowania samemu w tym czasie).
Właśnie jako frontendowiec bez doświadczenia.
Obecnie jak mówiłem - od 3 lat pracuje. Z frontendowca został fullstackiem. I zdaje się, że już osiągnął 15k netto na B2B.

2 rzeczy:
1. Jest kumaty. A nawet bardzo kumaty. I drąży temat, żeby zrozumieć.
a jakie miasto?


@Satanistic: Gdańsk i okolice.

A co do kariery w IT.
Scrum Master - to jest robota lekka, łatwa i przyjemna. Wymagająca skilli miękkich. I nie wymagająca pojęcia o czym Ci wszyscy śmieszni ludzie mówią. Instrukcja do scruma ma zdaje się 16 stron raptem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)