Wpis z mikrobloga

Powoli zbliza sie czas zakupu nastepnego auta i chcialem sie was z tej okazji poradzic.

Na chwile obecna posiadam Mercedesa W211 E350 i na nastepny samochod chcialbym cos z V8. Generalnie moje wymagania wobec samochodu:
- silnik V8/co najmiej 300 koni (V8 preferowane ale nie jest konieczne, V6 albo R4 tez sie nada, ale musi miec ponad 300 koni)
- wygodny w trasy dla 3 osob (jezdze z zona i synem) - moze byc coupe
- benzyna
- cena do 10 000€ badz 45 000 PLN

Zrobilem research i wytypowalem pare aut:
1. Mercedes-Benz W211 E500 - wlasciwie upgrade mojego auta, nic mu nie brakuje ale chcialbym mimo wszystko sprobowac czegos nowego;
2. Mercedes Benz W219 CLS500 - moj faworyt. Wiem, ze to mniej wygodna i drozsza W211 ale mi i zonie bardzo sie podoba;
3. BMW E60 540i/550i - jest u nas w rodzinie jedna E60. Bardzo fajnie sie prowadzi, w porownaniu do Mercedesow bardzej sportowa, ale tez dosyc kaprysna i awaryjna - przynajmniej z moich obserwacji;
4. Audi A6 C6 4.2 - auta relatywnie tanie, podoba mi sie takze to, ze wiele modeli ma 4x4.

Bardzo bym was prosil o skomentowanie moich typow, ew. o polecenie innych aut, bo swiat nie konczy sie na niemieckiej motoryzacji ;)


Dzieki za pomoc i licze na owocna dyskusje :)

#samochody #motoryzacja #mercedes #audi #bmw
Basti91 - Powoli zbliza sie czas zakupu nastepnego auta i chcialem sie was z tej okaz...

źródło: comment_1648975494potlTjEIUkkqsTpHA91WaT.jpg

Pobierz
  • 16
CLS to najlepszy pomysł, bliżej mu charakterem to e60 niż kanapowego w211. Jeździłem przez jakiś czas C6 quattro (co prawda 3.0 TDI) i prowadzenie i uklad kierowniczy to w mojej ocenie najsłabszy punkt, jest nijakie.
@Basti91 cls to cygańskie auto, miałem i mimo że niby super linia itd. to to jest typowe auto dla początkującego cygana. Są fajniejsze mercedesy. No a jeździło się ok, auto komfortowe. To samo zresztą znasz z w211. Ale jak na swoją moc to straszna wybujana kanapa.