Wpis z mikrobloga

Ależ to jest nadal świetna gra (ʘʘ)
Wczoraj skończyłem maraton - kampania z podstawki + Resistance, powrót po jakichś 12 latach od ostatniego uruchomienia, ale warto było.
W ogóle, Operation Flashpoint to jest gra dzięki której tak wiele zawdzięczam - zainteresowanie militariami (już jako 11 letni szczeniak wiedziałem jakim co to jest BMP-1 czy T-72), językiem angielskim i ogólnie zamiłowaniem do gier wojennych jako tako. A wszystko zaczęło się od niepozornego dema z Clicka...
Graficznie może momentami razić w oczy, ale ogólnie gra się tak samo miodnie jak dawniej. Jak ktoś grał i się zastanawia czy warto wrócić to gorąco polecam.

BTW: OFP pokazał jakim gównem jest BMP-1 zanim to było modne ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gry #staregry #arma #operationflashpoint
Adax_DD - Ależ to jest nadal świetna gra (ʘ‿ʘ) 
Wczoraj skończyłem maraton - kampani...

źródło: comment_1648973617kHUYySeppjT7JuNtt3jZdJ.jpg

Pobierz
  • 10
@OraclePL: Dużo misji było fajnych i klimatycznych. Przy obecnym przejściu bardzo doceniłem nocne misje Gastovskiego na Kołgujewie (pamiętam, że kiedyś czułem się zaszczuty grając te misje - teraz luzik i fun przekradając się w mroku). Przypomniałem sobie też jaki fajny jest dodatek Resistance - misje z zasadzkami na ruskie konwoje w górach/dolinach - bardzo satysfakcjonujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adax_DD: Ja podstawkę przeszedłem nie tracąc ani jednego żołnierza w misjach gdzie miałem nad nimi kontrolę.
No, poza jednym który zginął bo siedział jako strzelec w kradzionym Mi24 w chyba ostatniej misji (ta gdzie łapiesz Gubę i potem musisz zniszczyć Scuda) i zapomniałem go zaznaczyć żeby też się katapultował jak zostaliśmy zestrzeleni xD
@Adax_DD: pamiętam grę, a jeszcze lepiej demo, w które graliśmy z kuzynem na jego komputerze (gierka miała bardzo wysokie wymagania i u mnie była niegrywalna)
Otwarty świat w takiej grze to było coś nowego.
Pamiętam jak zwiedzaliśmy mapkę i w różnych nawet bardzo oddalonych miejscach od centrum akcji, można było znaleźć coś ciekawego. Jakiś samochód, jakiś oddział ruskich itd.
@kkr4vn: Oj tak, ja to demo ogrywałem na każdy możliwy sposób, nawet absurdalnie - np. Przed ucieczką Blackhawkiem na końcu dema pobiegłem zniszczyć Szyłkę tylko po to, żeby zobaczyć co się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do wymagań to do dzisiaj nie wiem, jak mogłem grać w OFP na Celeronie 1500MHz i Rivii TNT2 zdaje się (potem miałem GeForce 2), ale gra mnie tak pozytywnie wciągnęła